14.3. 2013 - První pohárový závod nové sezóny - Aquathlon České Budějovice

V neděli 10.3.2013 se konal první pohárový závod v aquatlonu (plavání, běh) v Českých Budějovicích. Na startu byla i početná výprava z našeho týmu. Plavání proběhlo v místním 50-ti metrovém bazénu a po krátké přestávce se běžecká disciplína uskutečnila v městském parku...

V nejmladší kategorii 8-mi letých byla nejmladším účastníkem naše Nikolka Korousová (7 let), která se vypořádala výborně s průběhem závodu a ve finálovém doběhu do cíle předběhla svou oddílovou kamarádku Natálku Stuchlíkovou, pro kterou to byl první veliký závod ve své sportovní kariéře. Nikolka nemohla být v cíli klasifikována pro nevyhlášení její soutěžní kategorie, ale přesto to byla pro ni určitě veliká zkušenost. Natálka proto obsadila krásné třetí místo.
V chlapecké kategorii si závodní premiéru odbyl i Jakub Homola, který doběhl čtvrtý a překonal svůj veliký respekt z plavecké části. Ve starší kategorii 9-ti letých za velikých zmatků pořadatelů v běžecké části doběhl Martin Kozojed první a David Korous druhý. Oba naše borce v této sezoně čeká mezi sebou veliký souboj i v dalších závodech. V kategorii 10-11let byli na startu naši dva závodníci a to Matěj Kosobud, který si doběhl pro místo desáté a Jiří Uhlíř, který doběhl třináctý. Matěj a Jirka se určitě v dalších závodech budou startovní listinou prokousávat k vyšším příčkám. V dívkách si Michaela Kincová doběhla pro pátou pozici.
Všechny tyto kategorie závodily na tratích 100 m plavání a 1 km běhu. V kategorii mladších žáků (12-13 let)se na tratích 200 m plavání a 2 km běhu Jirka Stuchlík trápil celým závodem a proběhl cílem desátý, Michal Šimák třináctý.
Ve starších žácích (14-15 let) byl na stejných tratích jen jeden závodník našeho týmu a to David Šimák. Protnul cílovou pásku jako jedenáctý. V dívčí kategorii byli na startu celkem tři naše sportovkyně a nejlépe se dařilo Dianě Třebické, která skončila třetí. Tereza Kunclová osmá a nejmladší z trojice Zuzka Uhlířová doběhla devátá.
V juniorech si na tratích 400 m plavání a 5 km běhu Martin Vítů doběhl pro první místo. V dospělé kategorii 20-39 let se na startu objevil pouze jeden náš borec a to Martin Korous, který skončil šestý. Náš tým se zúčastní dalšího závodu a to opět v aquatlonu v Praze 6.4.2013. Tento závod bude zároveň kontrolní testem výkonnosti všech sportovců zařazených do Sportovních středisek (SpS). Závod je současně mistrovstvím ČR v aquatlonu.