13.5. 2006 - Druhý závod Českého poháru v duatlonu žáků Stráž pod Ralskem

Obrázek
Ve slunečnou sobotu 13.5. 2006 se konal ve Stráži pod Ralskem druhý závod Českého poháru v duatlonu žáků a zároveň Mistrovství ČR v duatlonu dorostenců. Na sever se tedy vydala nepočetná, ale o to kvalitnější skupina táborských triatlonistů. Pod novým sponzorem a s novým názvem chtěli přivézt co nejlepší umístění. A povedlo se jim to.

Jako první se na start postavili benjamínci Edita Lauberová, Filip Odler a Pavel Straka. Edita Lauerová s přehledem vyhrála, Filip Odler skončil pátý a Pavel Straka pak sedmý.

Poté se startovali starší žáci a opět jsme měli na startu silné závodníky Marka Novotného, Honzu Fialu a Honzu Straku. Marek Novotný se celý závod přetahoval o první místo s Davidem Kuchaříkem z Moravských Budějovic a nakonec závěrečným finišem zvítězil a připsal si již druhé vítězství do ČP v duatlonu. Honza Fiala se pohyboval ve druhé skupině a nakonec z toho bylo pěkné sedmé místo. Honzovi Strakovi se ale už tolik nedařilo a umístil se na místě čtrnáctém.

Vrcholem byl mistrovský závod dorostenců. Od prvních metrů se utvořila čtrnáctičlenná skupina, ve které byli také naši: Ondra Vosátka, Vojta Krejčí a Honza Chovanec. Tato skupina spolu vydržela i celou cyklistickou část. Po výběhu z depa nastoupil Ondra Vosátka a vynikajícím druhým během získal s přehledem titul Mistra ČR v duatlonu pro rok 2006. Přitom jeho start byl do poslední chvíle nejistý kvůli tříslu, které si natáhl při rozcvičování. Ondra je přitom v této kategorii nováčkem a s přehledem poráží starší soupeře. Na druhém místě se umístil Martin Novák (Jindřichův Hradec - člen SCM Tábor). A k naší radosti si pro bronzovou medaili doběhl Vojta Krejčí, který se k ní propracoval také výborným výkonem v druhé běžecké části. Honza Chovanec pak své kolegy jistil z dvanáctého místa.

Co říci na závěr?

Severská mise se podařila a tří zlaté kovy potvrdily, že i v této sezóně se budou závodníci E-ON TRIATHLON TEAMU pohybovat v absolutní špičce.

Fotogalerie ze závodu je zde


6.6.2006  |  milmanFotografie k článku:Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...