20.7. 2013 - Český pohár - Telč

Na dnešním závodě Českého poháru v Telči, kde nastoupil náš tým v složení starších závodníků, se vedlo nejlépe Dianě Třebické, která ve své kategorii získala stříbrnou medaili. Stejnou příčku obsadil i Martin Kozojed v žácích do 9ti let. Na medailovou pozici se "podíval" i Lukáš Červenka, který velmi dobrým výkonem obsadil bronzovou příčku mezi juniory a ukázal, že jeho výkony půjdou nahoru a na srpnovém MČR bude zajisté velmi silným hráčem o přední medailové pozice...

Škoda jen špatného zařazení v cyklistické části, při kterém mu spadl řetěz a přišel tak o kontakt v první skupině, kde se od počátku závodu pohyboval. Nebýt této smůly mohlo to být určitě ještě o malinko lepší. Za svým očekáváním zaostal senior Martin Novák. Před startem si myslel na TOP 3 a natrénováno na to zajisté měl, ale nevyvedená plavecká část, kde nezachytil vedoucí skupinu, se mu stala osudnou a dokončil na 7. místě. Velmi podobně se vedlo Haně Kolářové, kde se však největší slabinou dnešního dne ukázal být běh. Naopak dobře si vedl Jakub Lemberka, který se již na tyto rychlé triatlony nezaměřuje a trénuje na daleko delší distance v podobě 1/2 IM. V úvodních dvou disciplínách však dokázal držet krok se skupinou Martina Nováka a ztratil až v závěrečné běžecké části.