20.8. 2013 - Na MČR se nám dařilo, ale smůly nás provázelo také dost - Lipno

Obrázek
Na víkendovém Mistrovství ČR v triatlonu se nám, jako týmu dařilo a s výsledky panuje spokojenost. Stříbrnou medailovou pozici vybojoval v závodě juniorů svým nejlepším výkonem sezóny Lukáš Červenka. Skvěle si počínal i po nemoci se vracející Šimon Kuncl, když dokončil na hranici TOP 6. Medaile z MČR neminula ani Tomáše Plojhara, který dokončil na třetí příčce...

Mohlo to být i o malinko lepší, ale plavecká část je pro něj stále zakletá. Skvěle si vedli na pohárovém závodě i naši mladí sportovci a nasbírali řadu předních umístění: Kozojed Martin (1. místo-B9), Korous David (2. místo - B9), Macek David (3. místo-B10/11).
Nejlepším seniorem se stal z našeho týmu Martin Novák. Ten ztratil kontakt s čelem v plavecké části a ani přes skvělý výkon na kole a především v běhu to na lepší než 7. místo mezi elitou nebylo. Hana Kolářová měla stejně tak jako reprezentant Lukáš Zadražil defekt v cyklistické části a závod bohužel nedokončili.
V závodě juniorek již po několikáté chyběla, z důvodu léčby zranění, Niki Kášková. Ze stejného důvodu pak i Diana Třebická ve starších žačkách. Obě jsou ve svých kategoriích na špici závodního pole, takže medaile to mohly tradičně být.
V dorostenkách ještě ansentovala Barbora Macková (účast na ME záchranářů).

Z pohledu trenérů:
MČR pro nás dopadlo vzhledem k kolnostem velmi dobře. Přeci jen máme dvě elitní závodnice zraněné a jednoho výborného juniora po vleklé nemoci. Rovněž dva defekty nebyly pro tento závod to pravé. Skvělé výsledky Lukáše Červenky a Tomáše Plojhara však ukázaly, že do elity patříme. Nesmíme opomenout ani super výsledky mládežníků.


20.8.2013  |  E.ON triathlon teamPřílohy k článku:

výsledky Přední Výtoň (Lipno)


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...