TOPlist26.8. 2013 - MČR štafet, supersprint - Karlovy Vary

Obrázek
V sobotu 24.8. se jako předzvěst EP v Karlových Varech odehrálo MČR štafet ve velice atraktivním formátu, kdy se na start tratí supersprintu (0,3-4,5-2) postavila družstva tvořená jednou ženou a třemi muži. V příjemném prostředí triatlonového areálu Rolava měl náš tým sestaveny dvě mladé štafety, které se prosadily i v nabité konkurenci...

První z nich, jmenovitě Lukáš Zadražil, Barbora Macková, Šimon Kuncl a Lukáš Červenka si od počátku hlídala pozice okolo TOP 8 a i přes vysoké tempo diktované družstvy s nejlepšími seniorskými reprezentanty ČR, si po hladkých výměnách čipu časomíry, který suploval štafetový kolík, doběhla pro pěkné šesté místo.
Borci ve druhé štafetě: Pavel Straka, Tomáš Čulík, Eva Kolomazníková a Martin Vítů po vesměs pomalejších plaveckých částech využili svého cyklistického potenciálu, ztráty vždy postupně stáhli a tím si vysloužili kvalitní 9. pozici v celkovém pořadí.
Forma závodu je zajímavá jak pro diváky, tak pro závodníky, kterým rozbíjí zajetý stereotyp jejich obvyklých tratí, dokáže upoutat svou dynamičností. Zaslouženě si vybojovala místo mezi olympijskými disciplínami a můžeme se na ni těšit na OH v Riu 2016.


26.8.2013  |  Šimon KunclPřílohy k článku:

výsledky Karlovy Vary


Zpět na článkyEvropský pohár Weert 1,5-40-10 (Nizozemsko) a Lukáš Červenka Z vody vylézal mezi prvními a v v čelní skupině dokončil i cyklistiku. Bohužel v běžecké části se nezadařilo. Čas přes 40 minut a celkové 45. místo. Výsledky zde
12.6.2017 | více...

Zuzka Uhlířová ovládla kategorii Z1 v Trhových Svinech. Závod byl součástí Jihočeského poháru, který se stěhuje již tuto sobotu do Malého Ratmírova.
12.6.2017 | více...