6.5. 2007 - 1. Závod Českého poháru v duatlonu - Dobřany

První květnovou neděli se sešli v Dobřanech u Plzně ke svému prvnímu závodu v této sezóně duatlonisté. Za chladného počasí a vytrvalého deště se na start
6,4 km běhu, 23 km kola a 3,2 km běhu postavili také tři závodníci táborského E.ON Triathlon Teamu. V hlavní kategorii to byl Martin Pejsar a Jaroslav Pejsar a v kategorii dorostu Marek Novotný.

Bratři Pejsarové od začátku udávali tempo a do depa dorazili v hlavní skupině. Kolo na vlhké a klouzající dlažbě se stalo trochu loterií. Martin se udržel ve vedoucí tříčlenné skupině a Jarda mu kryl záda z druhého balíku. Do závěrečného běhu nastoupil Martin z třetího místa a tuto pozici udržel až do cíle. Jarda se ve své skupině statečně pral se soupeři a bylo z toho konečné 12. místo. Ve svých kategoriích se pak Martin Pejsar umístil 2. a Jarda Pejsar 4.
Loňský žákovský vítěz duatlonového poháru Marek Novotný se poprvé postavil na start se staršími kolegy v kategorii dorostu. Na kolo po prvním běhu nastupoval na druhé pozici asi s minutovou ztrátou na vedoucího závodníka. V prvním ze tří okruhů zabral a stáhl odstup na 10 sekund. Pak ho ale v chladném počasí postihly křeče a v výborně rozjetém závodu se propadl na třetí pozici. Tuto přes zdravotní problémy uhájil i v závěrečném běhu. Přestože byl nejmladším závodníkem na startu celého závodu, umístil se celkově v absolutním pořadí na 42. místě ze 70 startujících.
Souběžným závodem byla i soutěž družstev. Ve výsledkové listině byl ale omylem Jarda Pejsar uveden jako závodník Karlových Varů a proto jsme nebyli v družstvech hodnoceni. Tento administrativní omyl pořadatelů a zpracovatelů výsledku zapříčinil, že družstvo E.ON Triathlon teamu ve složení Martin Pesar, Jarda Pesar a Marek Novotný nevyhrálo. Při součtu výsledných času neměli konkurenci a vyhlášené vítěze porazili o 6 minut!!! I to je sport.
Na závěr bych chtěl všechny závodníky pochválit, že se poprali nejen se soupeři, pořadateli, ale hlavně s chladným počasím.