24.2.2014 - První měření sil v nové sezóně, Aquatlon v Českých Budějovicích

Obrázek
V sobotu 22.2. se konal 1. díl Českého poháru v Aquatlonu. Naši závodníci se zúčastnili především v těch mladších kategoriích. První část (plavání) se uskutečnila v 50m bazénu a druhá (běh) proběhla v parku Stromovka.
Závod zahájily nejmladší kategorie, ty plavaly 100m a běžely 1km, následovaly žákovské kategorie, ty absolvovaly 200m plavání a 2km běhu a od dorostenců to už bylo 400m a 5km.

Naši nejmladší závodníci si vedli výborně. Benjamínci posbírali několik medailí. Nikolka Korousová zlatou, Ondra Kozojed stříbrnou, přestože startoval se staršími dětmi. Dále pak Natálka Stuchlíková si odvezla medaili bronzovou stejně jako Jakub Homola. Honzík Žirovnický skončil ve svém prvním závodě na pěkném pátém místě. Martin Kozojed statečně bojoval v kategorii nejstarších benjamínků, doběhl osmý. Před ním na šestém místě skončil Robert Kostlán.
V žákovských kategoriích výkony našich závodníků nestačili na medailová umístění. Umístění jednotlivých závodníků naleznete zde.
Na nejdelších distancích brala v kategorii dorostenek Diana Třebická stříbrnou medaili. Barbora Macková doběhla na pátém, Tereza Kunclová šestém a Tereza Kotlánová osmém místě.
Dále nás ještě reprezentovali v kategorii juniorů Šimon Kuncl, Petra Vachulková v hlavní kategorii žen a Martin Korous muži 40-49 let.
Tento závod byl dobrou prověrkou a ukázal všem závodníkům i trenérům jak mají v následující přípravě pokračovat.


24.2.2014  |  E.ON triathlon teamFotografie k článku:Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...