29.4.2014 - Mistrovství kraje v duatlonu pro rok 2014

V neděli se uskutečnil první závod jihočeského Junior Cupu a to duatlon (běh+kolo+běh) v Dubném u Českých Budějovic, který byl zároveň mistrovstvím jihočeského kraje. I přes nepříznivé aprílové počasí se na start postavilo celkem 135 závodníků, mezi nimiž nechyběli ani závodníci z našeho týmu. V dopoledních prosluněných hodinách proběhl závod dospělých s účastí Michala Háši, který se umístil na krásném 3. místě, Pavla Straky s místem 4. a Terezy Kostlánové s místem 2. V odpoledních, bohužel už deštivých, hodinách na start přišlo bojovat a poměřit své síly s ostatními hned 16 dětí z našeho týmu. Někteří šli do boje úplně poprvé, přesto se s tím všichni poprali a podali skvělé výsledky. V kategorii benjamínci 1 zvítězil Ondra Kozojed, na 3. místě skončil Honzík Kříž a na místě 5. Matěj Homola. Dále v kategorii benjamínci 2 se na krásné třetí místo postavil Honzík Žirovnický a hned za ním na místě čtvrtém doběhl Jakub Homola. V kategorii nejstarších benjamínků o nejvyšší příčky bojovali Martin Kozojed, místo čtvrté, Robert Kostlán, místo páté a Aleš Kříž s místem jedenáctým. Mezi mladšími žáky velice úspěšně bojovali Michal Macháček a David Macek, kteří vybojovali první dvě místa na bedně. Velmi těsně za stupni vítězů zaostal Petr Červenka (4. místo). V téže kategorii mezi děvčaty se na třetím místě umístila Míša Hořejší a v těsném závěsu za ní Míša Kincová na místě čtvrtém. A nakonec mezi staršími žáky a žačkami se nám podařilo vybojovat dvě druhá místa, patřící Tomáši Macháčkovi a Barče Kostlánové a neméně krásné místo třetí Zuzky Uhlířové. Bylo příjemné zase vidět červenající se stupně vítězů, takže jen tak dál ať je příště zaplníme celé. Bylo to super.