3.6. 2007 - 2. Závod Českého poháru new balance 2007 v triatlonu , Mistrovství ČR - Poděbrady

Martin Pejsar - Mistr Republiky v triatlonu pro rok 2007 - to je pro náš tým v jedné větě shrnutí závodu v triatlonu v Poděbradech. Dobře připravený závod, který se jel za neutrálního počasí zatím s nejvyšším počtem startujících včetně 14 našich závodníků, se Martinovi velmi vydařil...

Závod se jel jako sprinttriatlon, na tradičních sprint tratích 0,75 - 20 - 5. V hlavním mistrovském závodě vylézal po plavecké části z vody jako první Kubínek, a hned za ním první řada soupeřů. Na kole se ihned vytvořily skupiny, v nichž byli všichni favorité závodu - taktizovalo se, místy se jelo rychle místy jakoby volně. Na trať běhu vybíhal jako první Jaroslav Brynda, ale náš Martin Pejsar brzy převzal vedení a začal kontrolovat čelo závodu. Za ním se s menším odstupem držel Šimko (Slovensko), a o třetí příčku sváděli souboj Jaňour se Švarcem. Ze souboje si odnesl třetí místo nakonec Śvarc.

"Přípravu směřuji k nominaci na ME, která proběhne již příští týden v Táboře, takže to byl pro mě spíš takový tréninkový závod. Samozřejmě jsem chtěl zvítězit a jsem rád, že se mi to podařilo" - řekl Martin Pejsar v cíli pro kamery České Televize.
Martin nám závod krátce a výstižně popsal takto:
"V plavecké části jsem se šetřil a držel kontakt s prvními. Na kole se velmi taktizovalo - místy se jelo rychle a místy volně:), v běhu jsem si velmi věřil a byl to pro mě velmi dobrý trénink na Tábor."
jasně stanovený cíl závod v Poděbradech při neúčasti Filipa Ospalého vyhrát se mu na 100% podařil.

V kategorii K23 bylo pořadí Mistrovství Republiky: Přemysl Švarc, Jaroslav Pejsar (E.ON TRIATHLON TEAM) a Jan Francke. Takže další "bedna" pro náš tým.

V ostatních kategoriích to vypadalo takto:

Nejdříve odstartovali mladší žáci a žákyně. V této kategorii prokázala standardně vysokou výkonnost Edita Lauberová a vybojovala nádhernou 3 příčku. Šimon Kunc a Alena Třebická jeli svůj první velký závod a bylo z toho 6. resp. 7. místo. Pro oba jsou to cenné zkušenosti do dalšího sportovního života.
V kategorii starších žáků nás reprezentoval pouze Jan Fiala. Honzovi se nevede na začátku sezóny a šestnácté místo je velkým zklamáním.
Dorostenci zakončili dopolední program. Trojlístku Jakub Lemberka, Ondřej Vosátka a Marek Novotný se vedlo různě. Jakub perfektně zaplaval, ale problémy v cyklistice mu nedovolily udržet ve vedoucí skupině. Ztráta pak narostla i v běhu a bylo z toho konečné 18. místo. Ondřej ještě nedohnal tréninkové manko a celý závod se pohyboval v druhé desítce závodního pole. V běhu zabojoval a skončil 10. Nejmladší z trojice Marek Novotný vyplaval patnáctý, ale výborným kolem se propracoval na 8. místo a to udržel i v závěrečném běhu.
Dorostenka Silva Odlerová hlavně na kole velmi zabojovala a zajela druhý nejlepší čás z dívek a díky tomu se umístila na výborném 5. místě.
Mezi juniorkami se nepovedla obhájit bedna ze závodu v Brně Věrce Hořejší. Také jí se nepovedl závěrečný běh a skončila mezi juniorkami 5.
Ve stejné kategorii žen Evě Kolomazníkové nevyšel závěrečný běh a skončila celkově 5, Šárka Kolibíková 7 a její sestra Eliška 14.

Další závod se jede na domácí půdě v Táboře (informace zde) již tuto neděli, a bude to dobrá podívaná, protože účast v závodě přislíbili všichni favorité ze závodu v Poděbradech, a navíc i Filip Ospalý a Martin Krňávek.