15.6.2014 - Český pohár v triatlonu, Račice

Obrázek
V nádherném prostředí veslařského kanálu v Račicích se dnes uskutečnil další díl Českého poháru v triatlonu všech kategorií. Vzhledem k nabitému závodnímu a tréninkovému programu bylo na startu tentokráte méně našich závodníků, než je zvykem. Mladší kategorie si povětšinou odjely sobotní triatlonový start v Jindřichově Hradci. Senioři a elitní junioři se kontinuálně připravovali na Mistrovství Evropy, kam vyrazí již v úterý. Přesto alespoň tréninkově nastoupil v Jindřichově Hradci Martin Novák a zvítězil. Druhá příčka připadla Janu Hradeckému, který se připravuje na závod Ironman v Otrokovicích.
V Račicích tak reprezentovala pouze čtveřice žáků a čtveřice sportovců v dorosteneckých kategoriích. Nejlepší výkon předvedl Tomáš Plojhar, který po vynikajícím a rovnoměrně tempovým projevem opanoval kategorii dorostenců a v tomto pohárovém závodě zvítězil. Jeho oddílový kolega a reprezentant Lukáš Zadražil měl v cyklistické části defekt a tak klání nedokončil. V dorostenkách se na 6. místě umístila Diana Třebická a na 8. místě Tereza Kunclová. Oběma úplně pojetí tohoto klání v podobě bezhákové jízdy na kole nesedlo a zůstaly malinko za svým očekáváním. V žákovských kategoriích vystoupil na stupně vítězů David Macek, když dokončil na 3. místě. Jen o místo hůře tj. 4. Doběhl jeho oddílový kolega Petr Červenka. 6. Místo pak patřilo v kategorii žáků (10-11let) Tomášovi Macháčkovi. Jeho bratr Michal Macháček, který startuje již v kategorii 14-15let dokončil rovněž na pěkném místě v TOP 10 a to převážně díky skvělé cyklistické části, kdy se dokázal probojovávat po mírně nevydařeném plavání vpřed.

Z pohledu trenéra:

Všechny výkony mládežníků byly výborné a ukázaly, že jsou sportovci schopni adekvátně konkurovat a pokud vydrží nadále pořádně makat i se dotáhnout na příčky nejvyšší. U dorostenců to byla paráda především u Tomáše, ačkoliv plavecká část je pořád za očekáváním. U dívek se pak bohužel ukázal slabší silový projev, na kterém budou muset ještě do srpnového MČR a táborského triatlonu řádně zapracovat. Celkově hodnotím závod jako velmi vydařený.

Fotogalerie zde


15.6.2014  |  E.ON triathlon team


Zpět na články
Přípravy Evropského a Českého poháru v triatlonu 2018, který se uskuteční v Táboře dne 29.7. běží naplno. Krátké dynamické video z dění při loňském ročníku můžete shlédnout zde
25.4.2018 | více...

Výsledky E.ON aquatlon cupu naleznete přílohou.
9.9.2017 | více...