15.6.2014 - Jihočeský pohár Jindřichův Hradec ovládli naši elitní sportovci

Dne 14.7.2014 jsme se zúčastnili Jihočeského poháru v Jindřichově Hradci. Pro dospělé to byl triatlon na tratích 500m plavání, 10km na kole a 2km běhu. Pro žákovské kategorie to bylo mistrovství kraje v aquatlonu.
Nejdříve přišli na řadu senioři, ve kterých jsem měli tři borce. Nejlepší byl Martin Novák, který s obrovským náskokem zvítězil stylem start-cíl. Celkově druhý skončil Jan Hradecký. Oba dva byli první ve své kategorii. Náš nováček Tomáš Stoupa si vedl dobře a skončil na celkovém 12 místě. V kategorii byl 4.
Odpolední program patřil dětem, konkurence byla veliká, ale naši borci se neztratili. V kategorii benjamínci I. si výborně počínal Ondra Kozojed, který získal mistrovský titul pro tento rok. Jeho kolega Matěj Homola doběhl na 4. místě. V benjamínkách II. nejlépe dopadl Jakub Homola a vybojoval 3. místo. Na 5. místě doběhl Jan Žirovnický. Martin Kozojed v kategorii benjamínci 3 doběhl na 6. místě.

V mladších žácích jsme měli hned 4 sportovce. Nejlépe z nich si vedl Michal Macháček, který trochu ztratil v plavání, ale výborným během se propracoval na celkové 3. místo. Za ním na 4. příčce doběhl Petr Červenka a 5. příčku bral David Macek. Ve starších žácích jsme měli dvě dívky a jednoho chlapce.
Dívky si vedly dobře, Michala Kincová byla 4. a Michala Hořejší byla 5. Tomáš Macháček doběhl na 4. místě.