28.5. 2006 - 3. Závod Českého poháru v duatlonu žáků Horní Počernice

Obrázek
V neděli 28.5. se konal další závod Českého poháru v duatlonu v Horních Počernicích, které bylo pro žáky Mistrovství Republiky. Intenzivní déšť posledních dnů, vítr a zima připravily místy až kruté podmínky.

První se na start postavili Lukáš Kinc a Pavel Straka v kategorii benjamínků. I přes průtrž mračen si Lukáš dojel pro bronzovou medaili a Pavel skončil na čtvrtém místě.

Pro nás nejočekávanější závod dopoledne odstartoval v půl dvanácté a na startu stáli všichni favorité včetně našich - Marka Novotného, Honzy Straky a Honzy Fialy. Hned od začátku se vytvořila tříčlenná skupina (Marek Novotný, Roman Kaniščev a David Kuchařík), která udávala tempo závodu. V této skupině však spolupracovali pouze první dva a Kuchařík se hlavně na cyklistické části pouze vezl. V závěrečném běhu nastoupil odpočatý Kuchařík a jeho tempo akceptoval pouze závodník našeho E.ON Triathlon Teamu Marek Novotný. Mírné podklouznutí v bahnitém stoupání však znamenalo konec snu o mistrovském titulu. Ale i stříbrná medaile je výborným zakončením jeho letošní duatlonové sezóny. Za mírného deště si Honza Straka doběhl pro osmé místo a Honza Fiala byl devátý.

V kategorii dorostu jsme měli zastoupení v podobě Ondry Vosátky a Vojty Krejčího. Po technických problémech na kole z vedoucí skupiny odpadl Ondra a tak v boji o medaile zůstal pouze Vojta. I přes velkou snahu z toho byla pro něj pouze bramborová medaile, Ondra skončil sedmý.

Slovo na závěr:

Počasí závodníkům nepřálo a všichni si sáhli až na dno svých sil. Pro Marka neznamená druhé místo v mistrovském závodě pouze nesplnění snu, ale i nezískání pohárového vítězství. Velmi podivně nastavená pravidla a upřednostnění jediného závodu znamená, že přestože Marek ze tří závodů dva vyhrál a jednou skončil druhý, umístí se celkově v Českém poháru na "druhém" místě. Věříme, že si svůj díl smůly už vybral a přejeme mu teď mnoho úspěchů v triatlonových závodech!

Fotogalerie ze závodu je k prohlédnutí zde


6.6.2006  |  KarelFotografie k článku:Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...