17.6. 2007 - 4. Závod Českého poháru new balance v triatlonu - Jablonec nad Nisou

Vynikající den pro E.ON Triathlon team - nedělní "závodní" den přinesl našemu týmu tolik očekávané medailové ambice. Jel se totiž další podnik Českého poháru, který hostilo město bižuterie. První kategorií, která se v ten den postavila na trať byli benjamínci...

Malí velcí závodníci si to rozdali na tratích 0,1 km plavání, 3 km kolo, 1 km běh. Nejúspěšnější z naší výpravy byl Filip Odler, jenž vyválčil nádherné druhé místo, které uhájil těsně před svým oddílovým kolegou Pavlem Strakou, který se musel spokojit "pouze" s bronzovou medailí. V kategoriích mladších i starších žákyň byla situace stejná, neboť je vyhrály vždy závodnice našeho týmu. Na stupínek nejvyšší v kategorii mladších žákyň dosáhla Alena Třebická, ve starších žákyních pak její oddílová kolegyně Kamila Hořejší. Vynikající závod, avšak s troškou smůly (pád na kole) předvedla i Alena Poláková, jenž od úvodních metrů rovněž bojovala na špici závodního pole. Chlapci v žákovských kategoriích na medaile bohužel nedosáhli, přesto podali slušné výkony: Straka Jan (11.), Fiala Jan (13.), Kuncl Šimon (5.), Čulík Tomáš (8.). V odpoledním seniorském závodě jsme měli dvě želízka v ohni: Věru Hořejší a Jardu Pejsara. Věra podala na sebe standardní výkon, který ji vynesl druhou příčku. Jarda pak vybojoval nádhernou třetí příčku v celkovém pořadí mezi muži a druhou příčku ve své kategorii K23. Celkově tak sbírka cenných kovů, které si odvezl náš tým z Jablonce, dosáhla čísla šest, což je zatím nejvíce v letošní sezóně.