TOPlist23.3.2015 - Lukáš Červenka na Evropském poháru v Portugalsku

Obrázek
Lukáš Červenka uplynulou sobotu 21.3. důstojně zvládl svůj první seniorský Evropský triatlonový pohár na olympijských tratích. V nabité konkurenci si dokázal v portugalské Quarteiře velmi aktivně počínat jak v plavecké tak i cyklistické části, kde pracoval v hlavním balíku, jenž stíhal trojici uprchlíků. V běžecké části předvedl na 10 kilometrové trati na jeho běžecké poměry velmi solidní výkon a dokončil v seniorském klání na 44. příčce. Nutno podtrhnout, že Lukáš je prvním rokem teprve mladší kategorie K23, tudíž je to pro něj úspěch a i cenná závodní zkušenost. Nejlepší závodník ČR a vítěz Českého poháru 2014 František Linduška obsadil 31. místo a doběhl pouhé tři minuty před Lukášem.

Z pohledu trenéra:

Lukáš zvládl svůj první elitní start na OH tratích velmi dobře. V plavání se držel v hlavním balíku, ačkoliv nemá ještě dostatek zkušeností s plaváním v celkem rozbořeném moři. Kolo absolvoval zkušeně jak po taktické tak i fyzické stránce. Běh je jeho dlouhodobě slabší disciplínou, což se potvrdilo, přesto však vykázal zlepšení, které z něj zajisté dělá velkou naději do dalších startů a pro kvalifikaci na ME v kategorii K23. S výsledkem jako trenér jsem spokojen. Obzvláště s tím, že v běhu "vydržel". Myslím, že nyní předvedl z plného tréninku maximum pro tento měsíc a v dalších bude výrazně sílit. Koncentrovat se budeme dost na běžeckou přípravu. Předpokládám, že se dostane pro trénink běhu i do pražské skupiny trenéra pana Semeráda, což určitě přinese další citelné zlepšení.


23.3.2015  |  E.ON triathlon team


Zpět na článkyEvropský pohár Weert 1,5-40-10 (Nizozemsko) a Lukáš Červenka Z vody vylézal mezi prvními a v v čelní skupině dokončil i cyklistiku. Bohužel v běžecké části se nezadařilo. Čas přes 40 minut a celkové 45. místo. Výsledky zde
12.6.2017 | více...

Zuzka Uhlířová ovládla kategorii Z1 v Trhových Svinech. Závod byl součástí Jihočeského poháru, který se stěhuje již tuto sobotu do Malého Ratmírova.
12.6.2017 | více...