30.6. 2007 - 5. Závod Českého poháru new balance v triatlonu žactva, Mistrovství ČR žactva - Plzeň

Poslední den před nadcházejícími prázdninami proběhl v Plzni 5. závod Českého poháru v triatlonu. Statut byl tentokráte hodně vysoko, neboť šlo zároveň i o Mistrovské dresy pro rok 2007 v žákovských kategoriích.
V dopoledním žákovském programu se na start za náš tým postavila čtveřice mladších žáků a žákyň, ve starší kategorii nás pak reprezentovali borci tři. Plaveckou část opanovalo špatné počasí a tak závodnici museli sáhnout po neoprenech. Ne každý je v této kategorii na tuto situaci připravený, takže šlo i o dost podstatné ovlivnění celkového výsledku. Na studenou vodu z našeho týmu také doplatila jedna závodnice a to Kamila Hořejší. Se svojí subtilní postavou velmi prochladla a v cyklistické části nemohla podat obvyklý výkon. Přesto bojovala se zimou v rámci svých maximálních možností a obsadila nepopulární čtvrtou příčku mezi staršími žákyněmi. Jako přes "kopírák" si vedla i její mladší kolegyně Alena Třebická, za kterou se o dvě místa vzad umístila i Pavla Poláková. Chlapci se museli tentokráte sklonit před svými soupeři, neboť podali všichni standardní výkon a za ten nemohli očekávat medaili z MČR. Jan Straka obsadil 9.příčku, těsně následován svým klubovým kolegou Janem Fialou. V mladších žácích si pak pro 8. příčku doběhl Šimon Kuncl a opět jen o příčku za ním doběhl Lukáš Kincl.

Po malé pauze byl odstartován i odpolední program:
Pohárový závod také v kategorii dorostu. Na start se postavili Silva Odlerová, Ondřej Vosátka, Jakub Lemberka a Marek Novotný. Výborně tradičně zaplaval Jakub Lemberka a společně se šesti soupeři se vydal na cyklistickou trať v první skupině. Asi s půl minutovou ztrátou se je vydal stíhat druhý balík s Ondřejem Vosátkou a Markem Novotným. Oba jmenovaní závodníci aktivně spolupracovali a snažili se dojet první skupinu. Z té bohužel Jakub vypadl a pomalu se propadl ve startovním poli. Do závěrečného běhu šel Marek na třetí a Ondra na čtvrté pozici. Cyklistická stíhačka je však stála mnoho sil a Ondra skončil pátý a Marek šestý. Jakub Lemberka obsadil 12. místo.
Silvě se závod příliš nepovedl, vyplavala na sedmé pozici a celou cyklistickou část odedřela sama. Závěrečným během se posunula na celkové šesté místo.