17.8.2016 - Pteam Triatlon Jihlava

První z jihlavských závodů byl otestováním toho, jak si naši svěřenci povedou v pro ně dosud neznámé formě terénního triatlonu (0,5-30-7). Pro mladší závodníky byl nachystán terénní duatlon (1-4-1,5).

V kategorii žáků 10-15 let zvítězil Michal Macháček před Robertem Kostlánem. Kluci předvedli skvělý taktický výkon, kdy spolu zvládli jak první běh, tak i celou cyklistickou část. Bohužel si závodníci za nimi trať dvakrát zkrátili a tak odstup ve výsledkách není takový jako by měl doopravdy být.
Výsledky: zde

V hlavním závodě se blýskl Vojtěch Vacek. Po plavání svou pozici neustále vylepšoval a v cíli se objevil jako pátý. Vojtovi sedla technicky nenáročná cyklistika a především kopcovitý běh, který byl zpestřen i zdoláním sjezdovky na vrch Rudný. Na start svého nejdelšího závodu se postavil Tomáš Macháček. Tomáše při výlezu z vody postihla nehoda, při níž si strhl rovnou tři nehty na noze. Závod přes bolesti dokončil a odměnou pro něj bylo vítězství ve své kategorii.

Druhý (nedělní) závod byl již klasický silniční triatlon. Takže jsme z "bajků" přesedli na "silničky" a vyrazili si to rozdat o cenné kovy. Robert Kostlán s přehledem vyhrál svou kategorii mladších žáků na trati 0,1-4-2. Zatímco Michal Macháček po skvělé plavecké i cyklistické části na samém čele závodu prohrál boj na běhu o 4 sekundy a tudíž obsadil 2. místo v kategorii starších žáků s distancemi 0,3-6-4.

Na start hlavního závodu se díky zranění Tomáše Macháčka postavil jen jediní muž, a to Vojta Vacek. Počínal si zkušeně. Jenže se na něm projevila únava z xtery a ještě ke všemu si na běhu rozedřel obě chodidla. Závod však dokončil, s malou ztrátou, na skvělém 18. celkovém místě a 4. v kategorii.

Pro dospělé byl vypsán ještě jeden závod - součet časů ze soboty a neděle. A opět zářila naše hvězda - Vojta Vacek, který byl celkově druhý a svou kategorii M do 29 let opanoval.

Celý víkend jsme si na plno užili. Nebyla nouze ani o úsměvné hlášky typu "hele profíci z eonu" nebo "chrti z eonu" ale nejvíce nás pobavil rozhovor s naším Berťou Kostlánem - samozřejmě i rétoriku potrénujeme a do příští sezóny vyladíme. Závody považujeme za vydařené i přesto, že organizace maličko pokulhávala, ovšem to kolegům z Vysočiny odpouštíme a věříme, že to do příštího ročníku vylepší - přece jen to byl první ročník.