11.6. 2006 - 2. závod Českého poháru žactva v triatlonu - Jablonec nad Nisou

V neděli 11. června se konal v Jablonci nad Nisou další závod Českého poháru v triatlonu, jako 11. Jablonecký triatlon.
Přestože z Tábora odjela skupinka pouze 7 závodníků, na menším počtu úspěchů to znát nebylo.
Celkem pět cenných kovů je toho důkazem.
Vzhledem k nízké teplotě vody v Jablonecké přehradě se plavání žákovských kategorií odehrálo v bazénu a poté se Gundersenovou metodou startovalo na kolo.
Nejprve absolvovali svůj závod benjamínci. Lukáš Kinc a Edita Lauberová se hned od startu usadili na předních pozicích a s přehledem vyhráli.
V kategorii starších žáků se na start postavila celá špička včetně naších Marka Novotného a Honzy Fialy. Po bazénové mele (místy na hranici regulérnosti) byl Marek celkově 3 a Honza 10. Tradičně dobré kolo a běh pak znamenalo posunutí obou závodníků vzhůru a byla z toho nakonec u Marka stříbrná pozice a Honza skončil na 9.místě.
V hlavní kategorii se na start postavily: Eva Kolomazníková a Šárka a Eliška Kolibíkovi. A závod to byl velmi zajímavý a netradiční. Celkem třikrát za sebou se jel sprint triatlon (0,3-6-1,7). Pro Elišku to byl první závod po zranění a bylo obdivuhodné, že se dokázala s takto náročným závodem vůbec vypořádat. Eva se Šárkou opět ukázaly, že patří ve své kategorii K23 k republikové špičce. Eva s přehledem vyhrála a Šárka byla třetí.