18.2.2017 - Startuje seriál rozhovorů, dnes vám představujeme Vojtu Vacka

Obrázek
Jak si se k triatlonu dostal?

V roce 2014 jsem si zkusil triatlon v Moravči a tento sport se mi zalíbil. Následující zimu jsem dostal zánět středního ucha, byl jsem doma a přemýšlel o své sportovní budoucnosti. Vzpomněl jsem si na zážitek z triatlonu v Moravči a chtěl jsem se tomuto krásnému sportu věnovat ve větší míře. Hledal jsem na internetu nějaký triatlonový oddíl v okolí. Narazil jsem na internetu na E-on Triatlon Team Tábor. Kontaktoval jsem trenéra oddílu Martina Hotového a tak začala má triatlonová kariéra.

Jak dlouho už děláš triatlon?

Letos v dubnu to budou dva roky.

Začal jsi s triatlonem až ve dvaceti, jak vypadal tvůj život před tím?

Můj sportovní život začal ve 14 letech. Do té doby jsem hrál fotbal a jiné kolektivní sporty. Neměl jsem rád když někdo něco zkazil. U individuálního sportu mohu být naštvaný jen sám na sebe. A tak jsem začal jezdit rekreačně na kole. Cyklistika mě chytla a tak jsem vstoupil do povltavského sportovního klubu Da-BA a tam jsem zůstal 5 let. Zkoušel jsem i běhat. Deset kilometrů jsem zvládl v čase 40 minut. To bylo impulsem zkusit první triatlon. Hned jsem vyhrál svou kategorii a celkově byl čtvrtý.


Ve které disciplíně jsi nejsilnější?

Nejsilnější si připadám v běhu, poté následuje cyklistika a nakonec plavání, pro mě bohužel v triatlonu téměř vždy to nejpodstatnější.

Máš nějaký vzor?

Mým vzorem je Sebastian Kienle, který měl také velkou zásluhu na tom, že jsem se k triatlonu dostal. Také bych si jednou chtěl vychutnat tu atmosféru na Hawai jako on.

Prozraď nám tvé plány pro letošní sezónu?

V nadcházející sezóně bych se chtěl zúčastnit všech závodů Českého poháru v terénním triatlonu a jako zpestření přípravy na český pohár budou závody Jihočeského poháru.

Který závod je pro tebe klíčový?
Za vrcholný závod považuji MČR v terénním triatlonu Ostrov, který se uskuteční 17. června.

Jak ses na závodní sezónu připravoval?

Myslím si, že je ještě brzy hodnotit přípravu.

Kolikrát týdně trénuješ?

Tréninku se věnuji minimálně 7x týdně, většinou jsou tréninky dvou fázové.

Kde sbíráš motivaci k náročnému tréninku?

Mou motivací je sebepřekonávání, rád si porovnávám dosažené výsledky.

Jaké byli tvé loňské tréninkové objemy?
Naplaval jsem 250 hodin, což je u mě asi jen 400 km. Běh 1332 km a kolo 2940 km. Letos jsou objemy zatím dvakrát vyšší než loni stejnou dobou.

Jakého největšího úspěchu jsi zatím dosáhl?

Za svůj největší úspěch považuji 1. místo na triatlonu v Mělníku, tento závod mi ve všech směrech vyhovoval.


Potýkáš se s nějakým zdravotním problémem?

Myslím si, že každý má nějaký zdravotní problém, je jen na něm jak se k němu postaví.

Vojta v očích trenéra?
Vojtovo přestup k triatlonu je přínosný pro celý tým. Především v běhu táhne ostatní nahoru. Jeho slabinou je plavání a síla. Sport bere naprosto vážně a obětuje mu opravdu vše. Jsem rád, že se dostavují i dobré výsledky. Letos jeho prioritou bude terénní triatlon. Vojta opomenul své ambice v duatlonu. Jistě bude chtít medaili z MČR v Žamberku. Loni měl velkou část sezóny zdravotní výpadky. Letos zatím i díky otužování drží a tak se snad můžeme těšit i na skvělé výsledky. Zatím září na regionálních běžeckých závodech a tak doufám, že je vše na dobré cestě.


18.2.2017  |  Michal HášaFotografie k článku:Zpět na články
Výsledky E.ON aquatlon cupu naleznete přílohou.
9.9.2017 | více...

Již je k dispozici záznam našeho závodu pořízený Českou Televizí z kanálu ČT SPORT zde
8.8.2017 | více...