8.3.2017 - Rozhovor s Michalem Macháčkem

Obrázek
Série rozhovorů s našimi sportovci pokračuje druhým dílem, ve kterém na nezáludné otázky odpovídá Michal Macháček.

Jaké plány máš pro letošní sezónu?
Letos mě čeká hlavně český pohár v triatlonu a dále pak ještě ČP v aquatlonu.

Který závod je pro tebe klíčový?
Letos je první závod, aquatlon v Českých Budějovicích, jeden z
nejdůležitějších, protože na něm závisí nominace na olympiádu dětí a mládeže.

Jak ses na závodní sezónu připravoval?
Snažil jsem se chodit na každý trénink a plnit to co trenér zadal, ale bohužel nestíhám ani jeden ranní trénink. Doufám, že následující školní rok budu moct dorazit na každý.

Kolikrát týdně trénuješ?
Plavu třikrát občas čtyřikrát týdně. Na společný běh chodím pouze jednou, ale snažím se to doběhat doma.

Jakého největšího úspěchu jsi zatím dosáhl?
Asi můj největší úspěch zatím byl na domácím závodě v Táboře předminulou sezónu, kde jsem se umístil na druhém místě. Z pohárů to pak byla tatáž sezóna, v které jsem na českém poháru celkově obsadil páté místo.

Co tě motivuje?
Moje motivace přichází z mnoha míst. Po té době co dělám triatlon si už ani nedokážu představit život bez trénování. Jelikož nejsem ten typ, co by přišel ze školy a šel se okamžitě učit, musím se nějak zabavit a bez tréninků bych se unudil.

Potýkáš se s nějakým zdravotním problémem?
Asi před dvěma lety se mi objevila boule nad levým kolenem. Později se ukázalo, že to je výrůstek na kosti a musel by se odstranit operativně, ale jelikož jsem ještě nepřestal růst, lékaři neslibovali, že se neobjeví znovu, a tak tu bolest ještě chvíli snesu a na operaci si počkám. Naštěstí mi překáží jen při dlouhé jízdě na kole, ale občas je ta bolest opravdu nesnesitelná.

Jak ses k tomuto sportu dostal?
K triatlonu mě dostala přítelkyně mého plaveckého trenéra, která dříve trénovala moderní tance na mé škole. Jednou mým rodičům řekla jestli bych také nechtěl tancovat, nebo jestli bych nechtěl vyzkoušet triatlon. Sice jsem v tu dobu skoro ani nevěděl, co to tento sport obnáší, ale k tancování by mě nikdo nedostal, a tak u mě zvítězil právě triatlon.

Jak dlouho už děláš triatlon?
Když jsem začínal, navštěvoval jsem čtvrtou třídu základní školy, takže nějakých šest let.

Ve které disciplíně jsi nejsilnější?
Za svoji nejsilnější disciplínu považuji jednoznačně běh, díky svým dlouhým nohám a své vysoké postavě, v plavání naopak zcela zaostávám.

Máš nějaký vzor?
Tak vzor, to opravdu netuším, asi nemám.

Co si o tobě myslí trenér?
Míša má obrovský fyziologický potenciál. Pokud jde o čistě běžecký závod je excelentní, v rámci triatlonu je jeho devíza poloviční. Při společném tréninku je poctivý, domací příprava trochu pokulhává. Rezervy má ve všech třech disciplínách, včetně práce v depu. V plavání je velmi slabý na nohy, na kole mu chybí základní dovednosti a vytrvalost, v běhu pak vůle vyhrávat důležité finiše. Taktéž silová příprava a flexibilita pokulhává. Je stále velmi mladý a tak doufám ve zlepšení, ke kterému bude zapotřebí individuální snaha. Míšovi cíle jsou jednoznačné. V kategorii bude letos mezi staršími. Vzhledem k nominačním kritériím bude mít z našich sportovců největší šanci nominovat se na Letní olympiádu děti a mládeže do Brna. Všichni víme, že v Brně je i motivace v podobě love story se Šárkou.

Již tento víkend v Českých Budějovicích při ČP v aquatlonu bude usilovat o stupně vítězů. V ČP v triatlonu budu spokojený když se bude pravidelně umísťovat do první pětky. V obou seriálech budu brát za úspěch i 4. místo. Na MČR v duatlonu budeme chtít letos po Míšovi titul, medaile je povinnost.


8.3.2017  |  Michal Háša


Zpět na články
Výsledky E.ON aquatlon cupu naleznete přílohou.
9.9.2017 | více...

Již je k dispozici záznam našeho závodu pořízený Českou Televizí z kanálu ČT SPORT zde
8.8.2017 | více...