15.3.2017 - Úžasné vystoupení na aquatlonu v Českých Budějovicích

Obrázek
Nad očekávání vyšel našemu týmu první díl ČP v aquatlonu a zároveň i první měření v JP Junior cupu. Poprvé se s padesátimetrovým bazénem utkal osmiletý Václav Šoula. Spadlé brýle a velká ztráta ho neodradily a na kilometrovou trať se vrhl s obrovskou vervou. Nakonec z toho bylo pro Vašíka čtvrté místo v ČP a stříbro bral mezi jihočechy.

I po přestupu do starší kategorie opět řádí Kateřina Dvořáková a Ondřej Kozojed. Oba získali bronz v ČP. V Junior cupu Kačka zvítězila a Ondra byl druhý a Nikola Korousová třetí.
Skvělý double se nám povedl v kategorii 12,13 let. Mezi dívkami zvítězila Denisa Červenková před sestrou Kateřinou. Skvěle sedl závod Martinovi Kozojedovi, který nečekaně vyhrál. Krásný výkon podal i David Korous. Páté místo celkově a třetí mezi jihočechy je slibné do dalších klání. V běhu vylepšil svou pozici i Honzík Žirovnický (13. ČP, 5. JCP ). V závodu jsme ještě měli Nikču Skočilovou (16.4.)a Natku Stuchlíkovou(20.,5.).
Dlouho očekávaný boj se strhl mezi mladšími žáky. Zde se bojovalo na třech frontách. Roli favorita splnil Michal Macháček. Solidně zaplaval a tradičně skvělé běžel. Po celou dobu takticky běžel Michalem Hanykem (OR 1500m 4:09!!!), ve finiši o desetinku podlehl a bral bronzovou medaili. Mezi jihočechy triumfoval a jasně odpověděl na otázku kdo by měl vyrazit na Letní olympiádu dětí a mládeže. Fantasticky nakopl své motory i Michal Strejc, který vyhrál finiš o čtvrté místo. I on si druhým místem (JC) výrazně řekl o nominaci na prestižní akci. Přes výpadek a zdravotní problémy si mezi staršími dobře vedl i Robert Kostlán (11.,4.).
Mezi dorostenci okusil poprvé dlouhé tratě Jirka Stuchlík. Na jeho poměry podal v obou částech výkony na hraně možností a obsadil třináctou příčku.
V juniorech nás solidním sedmým místem reprezentoval Jan Vosejpka.
Tentokrát se velká kvalita sešla i v kat. nad 40 let. Martin Korous se musel spokojit i s pátým místem.
Na staré časy přišel zavzpomínat možná navrátilec Tomáš Čulík, dávná hvězda žákovských kategorií.
Soutěž týmů bude zřejmě dosti vyrovnaná s malými rozdíly. Doufáme však v první trojku, o kterou nám jde i v celkovém hodnocení aquatlonového poháru. Loni jsme byli šestí.