22.3.2017- Rozhovor s čerstvým vítězem ČP v aquatlonu Martinem Kozojedem (mladší žák)

Obrázek
Martine řekni nám své dojmy s prvního závodu sezóny?
Po plavání jsem byl trochu unavený, ale lehce jsem si odpočinul v autě a do běhu jsem nastupoval s dobrou náladou. Na běhu jsem se cítil dobře a snažil jsem se podat, co nejlepší výkon.

Jaká část závodu pro tebe byla nejtěžší?
Bál jsem se plavání, ale nakonec to dobře dopadlo.

Jaké máš plány pro letošní sezónu?
Umístění na bedně v Českém poháru v triatlonu a v aquatlonu. Rád bych letos také jel na MČR v duatlonu do Žamberka, protože loni jsem se nemohl zúčastnit, kvůli únavové zlomenině nártní kosti.

Který závod je pro tebe klíčový?
Důležité jsou všechny závody, ale MČR na domácí půdě, je velká výzva a motivace do tréninku. Takže triatlon v Táboře.

Jak ses na závodní sezónu připravoval?
Hlavně jsem hodně trénoval plavání, tam mám velké rezervy.

Kolikrát týdně trénuješ?
6x. PO, ČT ráno a odpoledne, PÁ, SO plavání, Út - běh. V neděli podle nálady, odpočinek, v zimě běžky, někdy kolo nebo fotbálek.

Jakého největšího úspěchu jsi zatím dosáhl?
2x vítězsví na MČR v triatlonu a Talent roku 2015 na táborsku

Co Tě motivuje?
Medaile, poháry a drobné odměny.

Potýkáš se s nějakým zdravotním problémem?
Ne. Zatím jsem měl pouze dva úrazy z fotbalu.

Jak ses dostal k tomuto sportu?
Ve školce jsem začal chodit do plavecké školy a hrál jsem fotbal. Na plaveckém stadionu rodiče viděli trénovat i triatlonisty, tak jsme kontaktovali trenéry a jeli jsme se podívat na závody. Pak jsem od září začal trénovat ve skupině s Mírou Pechem. S fotbalem jsem neskončil, snažím se za Vožici odehrát, co nejvíce zápasů, ale triatlon má přednost.

Jak dlouho děláš triatlon?
6 let

Ve které disciplíně jsi nejsilnější?
Jednoznačně běh.

Máš nějaký vzor?
Nemám žádný vzor, ale jsem velký sportovní fanoušek.

Očima trenéra.
Martin rozhodně patří mezi cílevědomé sportovce s poctivým přístupem k tréninku. Jeden z mála co se musí brzdit. Umí jet takzvaně nadoraz a pak dochází k častému přetrénování. Vyniká v běhu, precizní práci předvádí v depu, solidní výkon podává i na kole. Na své slabině plavání poctivě pracuje a tak se snad blýská na lepší časy. Letos je v kategorii ten starší a proto bude důležitou oporou do pořadí oddílů. Poslední závod (aquatlon v Českých Budějovicích) už lecos naznačil. Uvidíme zda skvělou formu potvrdí i na dalším dílů ČP v aquatlonu v Karviné již tuto sobotu.

Martin je typický závodní typ, který bojuje do posledního metru trati. Využívá skvělé domácí zázemí, které mu poskytují oba rodiče. Všichni u Kozojedů triatlonem doslova žijí. Díky nim se Mladá Vožice stává nejdůležitější líhní talentů našeho klubu. Co víc si trenér může přát. Snad jen více takových nadšenců.

Přijďte si zkusit náš krásný sport co nenudí.


22.3.2017  |  Michal Háša


Zpět na články
Přípravy Evropského a Českého poháru v triatlonu 2018, který se uskuteční v Táboře dne 29.7. běží naplno. Krátké dynamické video z dění při loňském ročníku můžete shlédnout zde
25.4.2018 | více...

Výsledky E.ON aquatlon cupu naleznete přílohou.
9.9.2017 | více...