15.4.2017. - ČP v aquatlonu Jablonec nad Nisou

Třetí díl plavecko-běžeckého závodu byl zatím nejlépe zorganizován. Konkurence se sešla obrovská. Všichni si chtěli otestovat svou výkonnost před blížícím se MČR v této odnoži triatlonu.

Asi nejlepší letošní výkon podal Ondřej Kozojed. Už v deseti letech ukazuje naprosto profesionální taktický výkon a s chladnou hlavou poráží o hlavu větší soupeře.

Kačce Dvořákové se tentokrát nepovedla plavecká část, v běhu si však vedla excelentně a i když to nevypadá, má její 6. místo obrovskou hodnotu. Osmá v téže kategorii byla Nikola Korousová. Také ona porazila medailistku z Karviné a budeme věřit, že za týden bude na tom opět o něco lépe.
Martin Kozojed letos poprvé našel přemožitele v podobě domácího super favorita Jiřího Tuže. Na to jak se v týdnu v tréninku trápil, tak mu sedl závod opět báječně. Skvěle si počínal i David Korous. Davidovi moc přejeme konečně stupně, bohužel zatím opět 4. místo.
Především běžecky se zvedá Jan Žirovnický, který závod dokončil na pěkném osmém místě.
Jako přes kopírák dopadl závod mladších žákyň. Denisa Červenková 1., Kateřina Červenková 2.. Není co dodat. Zasloužené výsledky po tvrdém tréninku jsou to, co dělá tento sport krásným. S tvrdým drilem se musí seznámit i Nikol Skočilová pokud chce pomýšlet na lepší než 11. místo.
Drama jako hrom a úžasná divácká podívaná byla při závodě starších žáků. Ze 14. místa po plavání vybíhal na typicky krosovou trať Michal Macháček. Předběhl 10 soupeřů a na vítěze ztratil 3,3 s!!! Asi tušíte, co by nastalo, kdyby trať měřila 2 km a né 1,8 km. Po měsíční pauze se vrátil Michal Strejc. Statečným výkonem vybojoval 9. místo. V tréninku skvělý, při závodě dobrý (11.) Robert Kostlán nám sezóně ještě ukáže, že i on je skvělý závoďák.
Raketově stoupá forma Jirkovi Stuchlíkovi (9. v dorostencích), který poprvé porazil v závodě svého strýce Martina Korouse (3. v kat. M40).
Jablonecký závod sedl i Janu Vosejpkovi. Jeho zásluhou bereme 3. místo i v juniorech.
Třetí vítězství v týmech. V podstatě s předstihem můžeme slavit historický úspěch našeho klubu.
Tak snad to zacinká příští týden při MČR v Praze, kde se krom medailí pokusí Lukáš Červenka nominovat na ME.