12.8. 2007 - 6. Závod Českého poháru new balance v triatlonu - Nymburk, Ostrá

Další kolo Českého poháru v triatlonu se konalo nedaleko městěčka, kde se nachází pivovar ze známého filmu postřižiny. Závodilo se v kategoriích žactva, dorostu, juniorů, a také se závodu zúčastnila čtveřice našich trenérů, nebo bývalých závodníků, kteří dokázali že přežijí...

Pro žákovské kategorie to byl již dokonce poslední závod letošní sezóny a byl tedy plný očekávání, neboť šlo i o konečný díl bodů, které mohly závodníkům vynést kvalitní umístění v celém seriálu ČP 2007.
Nejlépe si v závodě vedla starší žákyně Kamila Hořejší, která po celou dobu závodu bojovala na absolutní špici startovního pole, kde sváděla tvrdý boj s její největší konkurentkou Anetou Grabmüllerovou. Nakonec jejich společné soupeření vyústilo v běžecký finiš, kde bohužel Kamila Anetě podlehla a skončila s odstupem jedné sekundy na druhé příčce. O místo hůře a o kategorii níže se umístila Edita Lauberová. Po nucené tréninkové a závodní pauze, kterou ji způsobil před měsícem pád z kola, je to vynikající výsledek a kvalitní start do další přípravy. Mezi další úspěšné závodníky se zařadil Lukáš Červenka a Nikola Červenková. Oba shodně obsadili tolik nepopulární čtvrté příčky. S přihlédnutím k tomu,že jsou v našem E.ON Triathlon Teamu a triatlonovém poháru prvním rokem jde rovněž o skvělé výkony.
Trochu horší den si vybrala mistryně Jihočeského kraje pro rok 2007 Alena Třebická, která tentokráte zaváhala v plavecké části a ztrátu se ji pak již nepodařilo dohnat. Celkové šesté místo je pro jistě menší zklamání. Dvě místa za Alenou skončila Pavla Poláková, jejíž výkon byl vzhledem k ostatním závodům standardní a je jen otázkou času kdy prodá v závodě svoji tréninkovou píli. Dobré výsledky pak pro sebe vyválčil: Lukáš Kinc (4.), Šimon Kuncl (7), Jan Straka(15.), Jan Fiala (16.)
V dorosteneckých a juniorských kategoriích měl náš tým rovněž jedno z nejpočetnějších zastoupení, avšak bohužel tentokráte bez medailového úspěchu. Nejblíže mu byly Silvie Odlerová a Věra Hořejší, které shodně obsadily čtvrtou příčku v kategorii dorostu resp. juniorů. V chlapeckých kategoriích si pak svůj "černý den" prožili Ondřej Vosátka (9.), Jakub Lemberka (14.) a Marek Novotný (16.). Pro všechny to jsou příčky daleko za očekáváním.
V závodě OPEN se na start tréninkově postavila i naše nejlepší seniorská závodnice Eva Kolomazníková a obsadila slušnou druhou příčku v kategorii K23.
Všechny výsledky jsou v příloze tohoto článku.

OPEN závod s účastí bafuňářů aneb - i trenéři a bývalí závodníci dokáží i dnes závodit

Závodu OPEN na tratích 0,75 - 20 - 5 se netradičně díky sázce zůčastlila i čtveřice našich funkcionářů, trenérů, bývalých závodníků, ve složení:

Míra Pech, Jirka Hořejší, Marek Novotný a Honza Šimák - Šimi

Jejich cíl byl jediný - nevyhrát ale zůčastnit se, a u některých i PŘEŽÍT.
Všichni se drželi statečně, vítězem klání se stal Jirka Hořejší na celkovém absolutním 66. místě, od dvě příčky za ním doběhl Míra Pech na 68. místě, kterého ovšem v cyklistické části zastihla křeč do lýtka a ztratil tak minimálně 4 minuty, (jak se zdržel s křečí je ve fotogalerii) a kdyby se tak nestalo, tak by v cíli byl pravděpodobně jako první z naší čtveřice, nebo by byl v závěrečné části závodu zajímavý souboj mezi Jirkou a Mírou.
Marek Novotný doběhl na 79. místě, a Honza Šimák, také "Přežil", dostal se do cíle jako první odzadu :-), tedy na 84. místě.

Všem gratulujeme k úspěchu a splnění svého cíle, vedli si dobře, a těšíme se na jejich další výkony v budoucnu. V příloze si můžete prostudovat výsledky s jednotlivými časy.

Dále je ze závodu k dipozici rozsáhlá fotogalerie, kde si průběh závodu můžete prohlédnout, přímý vstup je zde