17.5.2017 - Jihočeský pohár a Junior cup 2017 v Tálíně

Za krásného jarního počasí se sjeli nejlepší jihočeští triatlonisté, cyklisté i atleti, aby poměřili své síly v duatlonu (běh-horské kolo-běh).
Pro mladší sportovce JC byly tratě situovány přímo na návsi a především cyklistická část ,připomínající cyklokros, dokonale prověřila technické dovednosti všech účastníků. Barvy E. on triathlon teamu opět byly vidět. V závodě chlapců 12, 13 let a 14, 15 let jsme posbírali s naprostou dominanci všechny cenné kovy.

Naše výsledky v Junior cupu

1. místo a titul přeborníka kraje: Michal Macháček, Martin Kozojed, Ondřej Kozojed
2. místo: Michal Strejc, David Korous, Adam Šiška, Kateřina Dvořáková
3. místo: Robert Kostlán, Jan Žirovnický,
4. místo:Betty Šoulová, Václav Šoula

V hlavním závodě jsme měli tři zástupce. Po prvním běhu vedl Vojtěch Vacek, s malou ztrátou doběhl do depa i Martin Korous. V prvních metrech silničního úseku trati se však sjela asi desetičlenná skupina. Po prudkém výjezdu a technickém sjezdu se však balík nebývale nadělil a roztáhl. Naši závodníci spíše zaostávali. Svou pozici dokázal vylepšit jen dorostenec Tomáš Macháček, ale i dle jeho slov si s z blátivou tratí příliš nerozuměl. V druhém běhu se děli už jen kosmetické změny.

Celkově pátý Vojtěch Vacek poprvé dokončil duatlon bez defektu a soupeře ve své kategorii doslova odrovnal. Jedenáctý doběhl Martin, v jeho extra nabité kategorii to stačilo jen na 4. místo. Nečekáné třetí místo vybojoval Tomáš.