12.6.2017 - První díl Českého poháru v triatlonu, MČR Klubů 2.místo!!

Obrázek
Hned na úvod triatlonové sezóny byl na programu velice důležitý závod. Bojovalo se hned na několika frontách. Zisk bodů do do českého poháru, mistrovský závod věkových kategorií a týmů, nominace do reprezentačních družstev.
V kategorii 10,11 let se blýskla Nikola Korousová, která i přes handicap horského kola vybojovala 3. místo. Hned za ní doběhla Kateřina Dvořáková. Po nemoci zkusil závod i Ondřej Kozojed. Bohužel na navázání skvělých výsledků si musí zatím počkat.
V mladších žácích jsme doslova vládli. První místo obsadil Martin Kozojed a Denisa Červenková. Druhá byla Kateřina Červenková a při svém teprve druhém triatlonu excelovala třetím místem nová akvizice týmu Kateřina Mičková. Už po nevím kolikáté bral David Korous 4. místo, Jan Žirovnický doběhl 13. z 25. Pro soutěž týmů bylo důležité i 15. místo Natálie Stuchlíkové.
Ve starších žácích je letos opravdu velká konkurence a prosadit se do první desítky znamená být už opravdu komplexní závodník, který sportu dokáže něco obětovat. Michalové Macháček a Strejc byli šestý a sedmý a ač to tak nevypadá jejich výkony byly opravdu špičkové.
V dorostencích šokoval (je slabé slovo) Jiří Stuchlík. V závodě, který byl zároveň MČR, úžasně zaplaval, skvěle odjel bez hákovou cyklistiku a výborně se vypořádal i s běžeckou výhní. Jiřík nám ukázal, jak je triatlon krásný sport. Když to prostě sedne tak i outsider dokáže neuvěřitelné.
V juniorech se neztratil šestým místem Jan Vosejpka. V kat. nad 40 let napodobil svého syna Martin Korous a ve Voticích budou celý týden v hlavním menu brambory.

U Vojtěcha Vacka snad jen....celý od bláta, spadl a sedřel se, zničil tretry....ale přežil.

V MČR týmů jsme letos těsně stříbrní a cíl být do třetího místa je splněn.

Fotogalerie zde...
zde

Příští týden si jedeme užít pohodové závody JP v Malém Ratmírově.
Těšíme se na hojnou účast především naších nejmenších.


12.6.2017  |  Michal Háša


Zpět na články
Přípravy Evropského a Českého poháru v triatlonu 2018, který se uskuteční v Táboře dne 29.7. běží naplno. Krátké dynamické video z dění při loňském ročníku můžete shlédnout zde
25.4.2018 | více...

Výsledky E.ON aquatlon cupu naleznete přílohou.
9.9.2017 | více...