17.7.2017 - Jakub Lemberka a jeho tréninkový závod Pálava Race (ČP v dlouhém triatlonu 1,2-90-21)

Další závod série Ford Czechman Tour se přesunul na jižní Moravu. Zprvu krásné předstartovní počasí se změnilo ve větrný závod. Plavání bylo pro vlny zkráceno na pouhých 1,2 km, což pro výborného plavce Kubu byla velká nevýhoda. Chvíli dokonce plaval společně s pozdějším vítězem Filipem Ospalým a po první části mu patřila druhá příčka. Začátek cyklistiky zastihl Jakuba v dobré formě, v posledním okruhu se však přihlásily muka všech dlouhotraťařů... křeče. V běžecké části se k větru přidal déšť a tak utrpení bylo kompletní. Přesto všechno proběhl cílem vyhlášen za třetího v kategorii 25-29 let. Výsledky však byly mylné a tak závod skončil velkým zklamáním a konečným čtvrtým místem, v absolutním pořadí 34. místo znamená, že v poháru okupuje 18. místo, v kategorii se vyhoupnul na 3. pozici.
Další díl poháru bude klasický IM Slovakman v Piešťanech 5.8.