17.7.2017 - Táborská Velká cena E.ON se nezadržitelně blíží

Obrázek
Necelých 14 dní již dělí naše město od dalšího dílu Evropského poháru juniorů a MČR v triatlonu. Oba jsou to závody, které si zde již našly své pevné místo a v zahraničí mají pořádný zvuk.
Při MČR dospělých půjde nejen o mistrovské tituly, ale i o prověrku před mistrovstvím Evropy (jede se týden po "našem" závodě v Maďarsku) kategorie do 23 let. Zde jsou na start nominováni František Linduška, Ondřej Olšar a hlavně i náš domácí sportovec Lukáš Červenka. Všichni tři by na startu v Táboře být. Jestli se zde představí i nominované dívky Tereza Zimovjanová a Jana Machačová se zejména u druhé zmiňované ještě ukáže.

Zajímavostí také je, že se na startu domácím divákům představí dřívější ESO týmu Martin Pejsar, který si dá domácí triatlon jako již profesionálně netrénující účastník. I přesto bude určitě ve své věkové kategorii patřit hodně do popředí výsledkové listiny.

Zda na startu nejúspěšnějšího elitního závodníka letošního roku - Jana Čelůstku budeme vědět až příští týden. Mezi ženami bude určitě chybět Vendula Frintová, která ve stejný termín pojede závod Světového poháru v Kanadě. Zúčastní se však řada ruských elitních sportovkyň a i bývalá hvězda ženského triatlonu Jana Jiroušková. Ta si v letošním roce vybojovala start na ME v Aquatlonu elite, takže může překvapit a mladší sportovkyně řádně prohnat.

Organizace takto prestižního elitního triatlonu, který se jede centrem závodu čímž má velmi vysokou atraktivitu i pro diváky, je velmi náročné. Přípravy trvají téměř celý rok a v posledních měsících před konáním se práce velmi zintenzivňují. V těchto posledních dvou týdnech již hlavní organizační tým pracuje téměř nonstop. Celkový počet pořadatelů pak v závodním dni atakuje číslo 120, což je dost velký počet, který si triatlonové závody "vynucují" svoji uzavřenou cyklistickou tratí v centrech měst a nutné bezpečnosti na všech ostatních částech závodu tj. plavání a běhu.

Závodníků očekáváme celkem kolem 450.
Doprovodnou atmosféru bude tvořit bubenická kapela WildSticks.
Na řadu přichází velmi aktivní finální komunikace k zahraniční Evropské triatlonové unii, která na akci posílá mezinárodního technického delegáta, se kterým je třeba vše vyřešit tak, aby to odpovídalo mezinárodním kvalitativním standardům a pravidlům, což kolikrát není jednoduchá cesta. V letošním roce je technickým delegátem za Evropskou triatlonovou unii Estonec: Eero Raudshep.


17.7.2017  |  E.ON triathlon team


Zpět na články
Přípravy Evropského a Českého poháru v triatlonu 2018, který se uskuteční v Táboře dne 29.7. běží naplno. Krátké dynamické video z dění při loňském ročníku můžete shlédnout zde
25.4.2018 | více...

Výsledky E.ON aquatlon cupu naleznete přílohou.
9.9.2017 | více...