24.7.2017 - Pražský triatlon a druhý díl ČP

Obrázek
Po tropickém úvodním dílu v Příbrami si tentokrát závodníci vyzkoušeli vytrvalý déšť a chlad v Horních Počernicích u rybníku Eliška.
Po třítýdenní závodní pauze jsem měl obavy jak se našim borcům povede. Tréninky začátkem týdne byly tragické. Únava ze soustředění byla větší než jsem očekával. Výsledky však byly doslova famózní.

kategorie 10,11 let
Po příbramském debaklu Ondřej Kozojed ukázal, že s ním soupeři musí opět počítat. Po taktickém výkonu, kdy většinu závodu kontroloval ze třetí pozice, si počkal na závěrečný běh a dokázal zvítězit. Skvěle se závod vydařil i druhé Nikole Korousové a třetí Kateřině Dvořákové ve stejné kategorii dívek.

kategorie mladší žáci 12,13 let
Letos v triatlonu neporažený Martin Kozojed zažívá sezónu snů a v Praze to opět potvrdil. Devátý skončil v těžkém závodě Jan Žirovnický, který doplatil na to, že organizátoři pustili naráz 70 závodníků. Plavecká část v úvodních metrech připomínala spíše boxerský ring.

V dívkách jsme na stupně vítězů nikoho nepustili a tak se již po několikáté konalo pořadí Denisa Červenková, Kateřina Červenková, Kateřina Mičková. Zbylé soupeřky zatím deklasují o dva parníky a pokud se nic nestane tak i v Táboře zažijeme stejný scénář. Denisa dokonce porazila i nejlepší z kategorie starších žákyň a vítězku letošní LODM Heidi Juránkovou. Stejně tak důležité je i 12. místo Natálie Stuchlíkové, která zvyšuje koeficient důležitý pro pro hodnocení oddílů.

kategorie starší žáci 14,15 let
S výsledky výše jmenovaných už tak trochu kalkulujeme. V Příbrami na šokoval Jiří Stuchlík tentokrát si pro nás připravil překvapení Michal Strejc. Skvěle zaplaval a precizně provedl práci v depu. Na kole se rychle dostal do vedoucí skupiny favoritů. Běžecká část už jen podtrhla jeho životní výsledek. Třetí místo a skalp vítěze LODM. Stále čekáme kdy do toho práskne i Michal Macháček. Jeho 7. místo je solidní, ale víme že i v něm se ukrývá obrovský potenciál. Skvěle zvládl úvodní dvě disciplíny i Robert Kostlán. Jeho cestu za skvělým výsledkem zastavilo píchání v boku.

dorost
Závod dorostenců se stal fraškou. Velkým pochybením jedné organizátorek (otočila cyklistický balík před obrátkou) byl závod neregulérní. Dorostenci pak závod vědomi svou diskvalifikací závod zabalili a běh pojali jen jako regenerační výklus. K udivení všech pak diskvalifikován nikdo nebyl. Do výsledků se započítal čas plavání a vypuštěného běhu. V tomto nezávodě obsadil Jiří Stuchlík 7. místo.

Martin Korous se vžil pak do kůže Adama Ťoupalíka, když finišoval o okruh dříve. Bohužel si to uvědomil o několik minut později. Znovu nalepil čip a pokračoval. Přesto všechno Martin vybojoval 3. místo.
výsledky zde
foto Roman Kozojed zde


24.7.2017  |  Michal Háša


Zpět na články
Přípravy Evropského a Českého poháru v triatlonu 2018, který se uskuteční v Táboře dne 29.7. běží naplno. Krátké dynamické video z dění při loňském ročníku můžete shlédnout zde
25.4.2018 | více...

Výsledky E.ON aquatlon cupu naleznete přílohou.
9.9.2017 | více...