3.3.2018 - První díl ČP v aquatlonu úspěšně za námi

Zahájení letošní aquatlonové sezóny opět připadlo na téměř domácí České Budějovice. Náš oddíl reprezentovalo téměř dvě desítky závodníků a nevedli si vůbec špatně.
Naším nejmladším členem byl devítiletý Ondřej Hubáček. Při své premiéře se blýskl pátým místem.
V kategorii 10-11 let jsme měli početné zastoupení. Na vítěznou vlnu opět nasedl famózní Ondřej Kozojed. Na vítězství o 0,1s se opravdu nadřel. V cíli pak řekl "nohy jsem necítil ani nevím, kde se ve mně vzala síla do finiše". Černého koňě Kubu Dohnala při běhu postihly astmatické potíže. Závod však dokončil jako jednadvacátý. V téže kategorii si povedený závod odvedli Matěj Homola (9.) i Jan Zadražil (12.). Mezi dívkami byla Kateřina Dvořáková pátá a Anna Jenčíková sedmnáctá.
V mladších žácích nás šokoval svým vítězstvím Jakub Homola. Na Jana Žirovnického pak zbyla nepopulární čtvrtá příčka. V mladších žákyních doběhla Nikola Korousová dvanáctá, o jednu příčku za ní finišovala její sestřenice Natálie Stuchlíková.
Ve starších žácích získal ve vyrovnaném závodě medailistů Robert Kostlán stříbro a Martin Kozojed bronz. Kateřina Mičková si skvělým během vybojovala zasloužené zlato.
V dorostenecké kategorii jsme úspěch nečekali. Jiří Stuchlík prokázal svou formu a vydřel bronz s cenou zlata. Povedený závod si připsal i osmý Michal Strejc.
V juniorech taktéž překvapil stříbrem Jan Vosejpka. V kategorii nad 40 let určitě nezklamal Martin Korous, který se radoval z bronzové medaile. Jiří Stuchlík st. završil naše počínání osmou pozicí.
Mezi osmnácti týmy se nám podařilo opět zvítězit!!!