1.4.2018 - Aquatlonový titul MČR pro Lukáše Červenku

Obrázek
Poslední březnový den se Jablonci nad Nisou konalo MČR v aquatlonu. Mimo triatlonistů se zde objevili i zástupci další sportovních odvětví jako je plavání, atletika, moderní pětiboj. O konkurenci svědčí i účastnický rekord. V celé historii tohoto sportu, který kombinuje plavání a běh nestartovalo více závodníků. Především v mládežnických kategoriích je čím dál těžší se prosadit.

Kategorie 10-11 let
Svým 4. místem nás mile potěšila Kateřina Dvořáková. Skvěle si vedli i stejně staří chlapci. Jakub Dohnal (2.) a Ondřej Kozojed (3.) patřili mezi favority. K titulu oběma chyběl kousek, který ztratili hned chumlu na startu běžecké části. Skvělé 10. místo si připsal Matěj Homola.

Kategorie 12-13 let
Desáté místo Nikoly Korousové a dvanácté Natálie Stuchlíkové odpovídá jejich současné formě. Skvěle se na závod vyspal Jakub Homola. Jeho 4. místo a hlavně podané výkony v obou disciplínách jdou strmě vzhůru. Povedený závod zažil i desátý Jan Žirovnický.

Kategorie 14-15 let
Velká favoritka na titul Kateřina Mičková po zdravotních problémech neměla svůj den a skončila zklamaná těsně pod stupni. Robert Kostlán se na tartanové ovále necítil ve své kůži a bral „až“ páté místo. Jako lev bojoval Martin Kozojed, který se svým třetím místem mohl být spokojený. Dobrý výkon předvedl i desátý David Korous.

Dorost
Stabilní výkonnost potvrdil Jiří Stuchlík. V plavecké části si špatně spočítal bazény a finišoval o 50 m dříve, což ho stálo nový osobní rekord. Po součtu disciplín mu patřila konečná sedmá příčka. Po operaci a dlouhém tréninkovém výpadku se vrací (9. místem) veliký běžecký talent Michal Macháček.

Junioři
Nový osobní rekord si v bazénu připsal Jan Vosejpka. Po součtu se solidním během z toho bylo 5. místo.

40-49 let
Další bronz do své sbírky získal Martin Korous. Martina potěšil nový osobní rekord v plavecké části. Nakonec byl i nedaleko stříbra.

Elite
Po náročných soustředění na Kanárských ostrovech se nechal zlákat na Jablonecký šampionát i Lukáš Červenka. Po plavání figuroval na 2. místě, rozhodující byl však poměrně slušný náskok na jeho lépe běhající soupeře. Na atletickém stadiónu šel do závodu s klidnou hlavou a rozběhl dle svých možností. Soupeři vědomi svého hendikepu tlačili na pilu, což se jim stalo osudným a začali tuhnout. Lukáš si odstup s vypětím všech sil pohlídal a v cíli se mohl radovat ze svého prvního titulu.

Poslední medailí bylo třetí místo v klubové soutěži, které bylo také vypsáno jako MČR.

Fotogalerie: zde

Rozhovor s Lukášem: zde

Výsledky: zde


1.4.2018  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...