16.4.2018 - Soustředění Strakonice a přípravné závody

Obrázek
O uplynulém víkendu (13.-15.4.) se osmnáctičlenná skupina našich elitních závoďáků zúčastnila dalšího, v pořadí třetího plaveckého kempu. Po sněhu a dešti jsme si tentokrát ve Strakonicích užili slunce a teploty kolem dvacítky.
Po dvou aquatlonových víkendech jsme museli opět naplavat potřebné objemové kilometry, a tak se v motivech objevovali dlouhé souvislé úseky. Jeden trénink byl čistě zaměřený na techniku. Nechyběla ani rychlost a tréninky, kde jsme pracovali na zlepšení tempa závodních tratích. Doufáme, že vše povede ke zlepšení osobních rekordů již tuto sobotu v Praze při posledním dílu ČP v aquatlonu.

Cyklistika byla zaměřena u mladších na základní dovednosti, jako je přehazování, zatáčení a ovládání kola v terénu. Starší pak najížděli potřebné kilometry na silničních kolech. Areál plaveckého bazénu nám nabídl ideální podmínky pro trénování práce v depu. Tentokrát jsme se zaměřili na duatlonové přechody (běh-kolo-běh). Pro otestování v plném zápřahu jsme uspořádali v sobotu (0,8-/1,6-2,7/ -0,8) i neděli (0,3-2,7-0,6) duatlonový závod, který svými vzdálenostmi připravil svěřence na KP v této disciplíně (Tálín 12.5.).

Temelín

V rámci soustředění jsme měli naplánované i běžecké závody a to krajský přebor v přespolním běhu.
Z plného zápřahu (po předchozím plaveckém tréninku) dokázali naši závodníci, že jsou na tom momentálně hodně dobře. Mezi atlety specialisty se neztratili, ba naopak-soupeřili mezi sebou. Na krásné trati kolem infocentra JE Temelín jsme si připsali tyto umístění.

Přípravka
2. Kateřina Dvořáková (jediná naše porážka)
1. Ondřej Kozojed

Mladší žáci
1. 1. Jakub Homola
Starší žáci
1. 1. Robert Kostlán
2. 2. Martin Kozojed
3. 3. David Korous

Dorostenci
1. 1. Michal Macháček
2. 2.Jiří Stuchlík

Výsledky: zde

Cestu zpět /45 km/ si kluci užili na kole!!!

Karviná

Na ČP poháru v aquatlonu v Karviné nás reprezentoval Kateřina Mičková. Po závodě v Českých Budějovicích si připsala druhé vítězství. Kačku potěšil především super osobní rekord v plavecké části, kde si vybudovala dostatečný náskok na největší soupeřky.


17.4.2018  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...