22.4.2018 - Finálový závod ČP v aquatlonu (Praha 21.4)

Obrázek
Za doslova tropických teplot se v Praze rozhodoval seriál AQUATLON CZECHTRISERIES. Poslední závod se nám povedl a první velký cíl sezón je splněn.

žáci 9 let
Při své první sezóně zažil debut na stupních Ondřej Hubáček. Klenot z tréninkové skupiny Míry Pecha měl svůj velký den. Osobní rekord v bazénu o 22 s dával naději, že by to dnes (po dvou pátých místech) mohlo vyjít. Nejrychlejším během si pohlídal třetí místo a mohla vypuknout dlouho očekávaná radost.

žáci 10,11 let
Černý kůň sezony Jakub Dohnal konečně ukázal svou sílu a díky strhujícímu finiši dokázal protnou cílovou pásku jako první. Těsně pod stupni dnes skončili Kateřina Dvořákova a Ondřej Kozojed. Oba skvěle zaplavali, ale nesedl jim podmínkami stížený běh. V první polovině startovního pole doběhli Jan Zadražil (11.) a Matěj Homola (12.).

mladší žáci
Neskutečný osobní rekord v bazénu si připsal Jan Žirovnický, parťákovi Jakubu Homolovi se tentokrát neplavalo nejlépe. Po plavecké části jim patřila 4. a 6. příčka. Honzík neudržel vysoké tempo z úvodu běžecké části a připsal si další páté místo. Kuba běžel trpělivě své tempo, které mu vyneslo nejrychlejší běh a třetí místo po součtu časů. O zlata ho dělilo necelých 6 s od stříbra jen 7 desetin.

starší žáci
V plavecké části odvedli naši kluci standart, běhu pak rozjeli pekelné tempo. Na posledních 500 m závodu se spojila čtyřčlenná skupina. Nejvíce sil v závěru měl (náš) Robert Kostlán, který porazil i mistra republiky Jana Odehnala z Brna. Skvělé třetí místo si připsal Martin Kozojed. Osmá příčka ve třicetičlenném poli patří Davidovi Korousovi.

dorostenci
Rostoucí forma dávala velkou naději Jirkovi Stuchlíkovi. Rekordní čas v bazénu a teplo na běhu pasovalo Jirku mezi favority. Běh nakonec nevyšel úplně dle představ přesto Jirka bojoval. Ve spurtu o 2. místo už neměl síly. Pro solidní pátou příčku si doběhl Michal Macháček.

nad 40 let
Z 6. místa po plavání si skvělým během doběhl pro stříbro Martin Korous.

týmy
Po neúčasti na ČP v Karviné jsme nutně potřebovali nechybovat. Díky těsným finišům Roberta Kostlána a Jakuba Dohnala v početně nabitých skupinách jsme věděli, že ke kolapsu nedojde a nakonec si došli mezi dvacetidvěma kluby k dalšímu dílčímu prvenství.

kompletní výsledky zde

A jak dopadl ČP v roce 2018?

Mezi mladšími žáky se nečekaně na druhém místě udržel Jakub Homola, což bylo před sezónou pro nás absolutně nemyslitelné. Tak trochu osudné páté místo patří Janu Žirovnickému.
Mezi dívkami skončila sedmá Nikola Korousová a devátá Natálie Stuchlíková.
Ve starších žácích si pohárová stříbra připsali Kateřina Mičková a Robert Kostlán, bronz patří Martinovi Kozojedovi. David Korous v letos nevídané konkurenci uhájil 8. místo
Mezi dorostenci je smolně čtvrtý Jiří Stuchlík, stejná pozice patří i juniorovi Janu Vosejpkovi.
Martinovi Korousovi se podařilo dostat na druhé místo, Jiří Stuchlík st. skončil v poháru sedmý.
Mezi jednotlivci jsme se na stupeň nejvyšší nepostavili, ale to nás nemrzí. Nejprestižnější soutěž týmů jsme po roce dokázali obhájit.
Díky všem účastníkům, ale i ostatním trénujícím, kteří dělají dobrou pohodu týmu i v nepříznivých tréninkových časech.

Výsledky poháru zde

Fotogalerie: zde


22.4.2018  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...