1.5.2018 - Český pohár, Bratislava (28.-29.4.)

První závod Triatlon czechtriseries se odehrál u našich bratrů na Slovensku v Bratislavě. Dvoudenního závodu ve sprint triatlonu s tratěmi 0,175 m plavaní, 5 km kolo a 1,5 km běhu se zúčastnili čtyři naši závodníci.

Závody započaly v sobotu dopoledne eliminačními rozjezdy. V 6. rozjezdu se představil Jan Vosejpka a zajel čas, který ho později kvalifikoval do odpoledního osmifinále. Do 7. rozjezdu nastoupil Michal Strejc, který se svým časem bohužel nekvalifikoval o boje ve finále A. Jiří Stuchlík startoval v 8. rozjezdu a do osmifinále se stejně, jako Jan Vosejpka kvalifikoval. Naše největší naděje na dobrý výsledek Lukáš Červenka postoupil v klidu z 9. rozjezdu.

Odpolední sprint byl specifický tím, že se začínalo během, následovalo kolo a závěr patřil plavecké části. Do osmifinále nastoupilo 36 závodníku. Do finále A dále postupovalo 24 triatlonistů, zbylá dvanáctka startovala ve finále B. Do finále A postoupil s přehledem z 2. místa Lukáš Červenka a se štěstím do nedělního finále prošel i čtyřiadvacátý Jiří Stuchlík.
Nedělní závodní den započalo čtvrtfinále B, které bylo zase zvláštní pořadím disciplín. Tentokrát se začínalo cyklistikou pak běh a nakonec plavaní. Z čtvrtfinále postupovalo 16 závodníku a s nimi i naši závodníci Honza a Míša. Ze semifinále postupovalo 10 závodníků a mezi nimi už jen Jarmil, který v následovném finále B skončil na 2. místě. V čtvrtfinále A skončil Jirka. Poslední nadějí byl Lukáš, který v semifinále překvapivě vypadl díky nepovedenému běhu.