12.5.2018 - Krajský přebor v duatlonu (Tálín - sobota 12.5.)

Letošní ročník KP v duatlonu (běh- kolo- běh) byl zároveň prvním dílem Junior cupu (JC) a druhou částí Jihočeského poháru (JP) v triatlonu a příbuzných disciplínách. Letní až tropické počasí přivítalo rekordní účast našich sportovců ve všech věkových kategorií. Pro většinu táborských nováčku to byl první ostrý start. Dvaceti dvou členná výprava byla až nečekaně úspěšná.
První místa a zároveň mistrovské trikoty si oblékli Terezka Fučíková, Adam Šiška, Ondřej Hubáček, Jan Žirovnický a Robert Kostlán.
Vícemistři kraje se stali Alžběta Šoulová, Václav Šoula, Kateřina Dvořáková, Jakub Homola a Martin Kozojed
Bronzoví duatlonisté pro rok 2018 jsou Jakub Jenčík, Adam Nebal a David Korous
S technickou tratí se statečně prali Michal Hotový (5.), Matyáš Ošmyk (7.), Jan Zadražil (6.), Matěj Homola (7.), Karel Hotový (12.), Matěj Šiška (15.), Anna Jenčíková (5.), Ema Straková (6.) a Mariana Nedbalová (7.). Nikdo nemusel smutnit, protože pro všechny dětské účastníky měli tálínští pořadatelé diplom.
V hlavním závodě se první dorostenecký titulem může pyšnit Michal Macháček, na stupně ho doprovodil třetí Michal Strejc. Tradiční problémy v cyklistické části připravily Vojtěcha Vacka o titul. Jak říká Vojta „ jsou i horší věci“ a tak si s úsměvem došel pouze pro stříbro. Nejlepší z našich v absolutním pořadí byl Martin Korous. Původně v plánu závodit neměl a tak je jeho 3. místo /s pádem/ v nabité kategorii čtyřicátníků obrovským úspěchem. Ve stejné kategorii žen brala taktéž bronz Jitka Dušková. Jediný kdo zůstal na hlavní trati bez cenného kovu byl čtvrtý Josef Vítů.

Tým ve složení Martin Korous, Michal Macháček a Vojtěch Vacek získali stříbrné medaile v týmech.