28.5.2018 - Lukáš Červenka čtvrtý na MČR!!!

Obrázek
V neděli se v Brněnské přehradě a okolí konal mistrovský podnik na olympijských distancích 1,5-40-10. Z top favoritů nechyběl nikdo a tak závod sliboval zajímavou podívanou. Teplota Príglu se během tropického dne ohřála na 22,2 °C, což znamenalo zákaz použití neoprénů. To nahrávalo našemu Lukášovi Červenkovi, který jako excelentní plavec v neoprénu závodí nerad. Lukáš zaplaval fantasticky. Celkem pohodlně si vybudoval dvaceti sekundový náskok. Na kole nemělo smysl jet osamoceně a tak se nechal sjet skupinou pronásledovatelů, ve které postupem času zbyli už jen 4 špičkoví cyklisté. Do běhu si pak vybudovali solidní náskok. Na trio Čelůstka, Volár, Linduška dle papírových předpokladů nestačil. Lukáš v závěru odrazil atak Lukáše Kočaře a cíli mohl být spokojen se 4. místem.

V ČP poháru dorostenců se blýskl Jiří Stuchlík. Jirka solidně zaplaval, pak však v depu dostal penalizaci. Stihl se tak zabudovat do druhé skupiny, se kterou jel celou druhou část závodu. V běhu pak předvedl heroický výkon a potvrdil, že letos má reprezentační ambice. Solidně si vedl i sedmý Michal Strejc. I on si musel (hned na startu) odpykat penalizaci. Třetí v dorostencké partě Michal Macháček se závodem protrápil na 13. místo. Nepopulární pozici obsadil i jeho bratr Tomáš v juniorech. Taktéž junior Jan Vosejpka doběhl jako sedmý, v redukovaném pořadí mezi Čechy dokonce pátý.

Výsledky zde


28.5.2018  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...