1.6.2018 - Triatlonový festival Plzeň, TRIATLON

Obrázek
Při svém prvním triatlonu v životě si skvěle vedl devítiletý Ondřej Hubáček. Všechny tři disciplíny zvládl vyrovnaně a obsadil druhé místo.
V závodě 10-11 let starých chlapců zvítězil Ondřej Kozojed. Skvěle zaplaval, na kole neriskoval a v běhu předvedl své kvality. Šestá příčka patřila v cíli Matějovi Homolovi. Mezi dívkami si s kopcovitou tratí poradila třetí Kateřina Dvořáková.
V kategorii mladších žáků skvěle zaplaval Jan Žirovnický, na kole však zakufroval a závod už jen doklusal na 5. místě. O poznání lépe se vedlo Jakubovi Homolovi. Tomu nevyšlo plavání, cyklistiku odjel na své poměry solidně. Druhé místo mu zajistil až skvělý běh. V dívkách nečekaně dobře obstála Nikola Korousová. Její 4. místo je pro nás překvapením. Natálka Stuchlíková se po skvělém plavání propadla na sedmou příčku.
Starší žáci předvedli svou dominanci. Tentokrát se z vítězství radoval Robert Kostlán, druhý byl Martin Kozojed. Doslova bramborový David Korous se zbavil svého prokletí a dokázal ujmout cenný kov a to hned na republice.
V kategorii dorostu se sešla velká konkurence. Jiřího Stuchlíka čeká nadcházející víkend nejdůležitější závod dosavadní kariéry /YOG / a tak dostal pokyn jet cyklistiku bezpečně, aby se nezranil. To se povedlo a 4. místo bereme jako solidní trénink. Na trati cyklistiky utrpěl hrůzostrašný pád Michal Strejc. I přes tuto ztrátu dokončil na pěkném šestém místě.
Menší konkurenci využil junior Jan Vosejpka, který má po loňském stříbru letos medaili s leskem bronzovým. Pátý skončil s bolestí Tomáš Macháček.
V nejdelší závodě startoval Vojtěch Vacek, který bral 6. místo v nabité kategorii do 23 let. První tři souputníci byli do 4. místa v absolutním pořadí a patří mezi evropskou špičku.
Mezi týmy bereme poprvé i v terénním triatlonu medaili. Stříbrná příčka je pro nás další zdolanou metou.

Fotogalerie: zde
Výsledky: zde

Již tuto sobotu nás čeká další díl ČP v silničním triatlonu. V neděli pak proběhne historicky první MČR v triatlonových štafetách, kde jak v kategorii žáků tak i dospělých budeme patřit mezi favority.


4.6.2018  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...