13.6.2018 - Famózní vystoupení našich závodníků na ČP Příbram a MČR klubů

Obrázek
Sobotní vystoupení zahájil první díl ČP žactva. Naše tradičně nejsilnější kategorie opět ukázaly svou dominanci na české scéně. Starší žactvo ovládli Kateřina Mičková a Robert Kostlán. Pro oba to bylo premiérové vítězství v tomto seriálu. Roberta i přes chybu v depu doprovodil na stupně vítězů třetí Martin Kozojed. Jeho bratr Ondřej pak v krásném souboji zvítězil v kategorii 10-11let. V té samé věkové kategorii brali třetí místo Jakub Dohnal i Kateřina Dvořáková.
Mladším žákům se na cenný kov zatím sáhnout nepovedlo. Mezi dívkami zažila povedený závod Natálie Stuchlíková. Po plavání suverénně vedla a i na cyklistice se držela na čelních pozicích. V běhu pak propad nebyl veliký a tak konečné 5. místo je pro nás milým překvapením. Nikola Korousová zažila na běhu trápení, přesto je její 7. místo velmi solidní. Chlapci, na rozdíl od dívek, zaplavali velmi špatně a celý závod pak už jen dotahovali. Jakub Homola doběhl nakonec pátý, Jan Žirovnický sedmý.
Další naši v závodě: Ondřej Hubáček (6.), Matěj Homola (12.), David Korous (15.)

Od dorosteneckých kategorií výše šlo navíc o mistrovské medaile a reprezentační dresy. Mezi dorostenci jsem vkládali největší naděje v Jirku Stuchlíka. Jirka na nejlepší tentokrát na nejrychlejší nestačil, přesto jeho 5. místo bereme jako skvělý výsledek. První desítku v nabité konkurenci uzavírali Michal Strejc (9.) a Michal Macháček (10.). V juniorech se díky skvělému běhu blýskl osmou pozicí Jan Vosejpka. Honzu o lepší místa připravuje momentálně hodně slabá plavecká část. Tomáš Macháček dorazil do cíle jako osmnáctý.
Pátý mezi elitou byl Lukáš Červenka. Skvělé plavání, solidní kolo a krize při běhu. Obehraná písnička, se kterou si zatím neporadili ani zkušení trenéři Hotový, Řehula, Vrobel. Naopak skvělý výkon a velmi rychlý běh předvedl Martin Korous. V nabité konkurenci čtyřicátníku to na medaili těsně nestačilo. Mezi ženami se vrátila (po dlouhé pauze) osmým místem Hana Kolářová.
V kategorii týmu jsme po loňském stříbru získali zlato!!!

Fotogalerie: zde
Výsledky: zde

Neděle 10.6.

Druhý den patřil premiérově štafetám. Naše elitní trio (Kozojed M., Mičková, Kostlán) potvrdilo roli jasných favoritů a od prvního úseku osamocené okupovalo čelo závodu. Skvěle si vedlo i mladé táborské "béčko". Ve složení Korous, Korousová a Homola skončili nečekaně pátí.
Mezi elitou byla situace velice vyrovnaná a závod se přelíval snad po každé disciplíně. První úsek skvěle rozjel Jiří Stuchlík, který předával Haně Kolářové v kontaktu s čelem závodu.Po prvních dvou disciplínách držela Hanka naděje stále vysoko, pak přišel obávaný běh a propad na 5. místo. Poslední člen Lukáš Červenka ukázal, že krátké závody mu sedí a vybojoval pro táborské barvy cenné stříbro.

Fotogalerie: zde

Výsledky: zde


13.6.2018  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...