26.6.2018 - Multisporfestival Lipová u Šluknova , Český pohár (23.-24.6)

Nejsevernější výběžek ČR ukázal svou skoro skandinávskou tvář. Po celý víkend se teploty pohybovali kolem 10 °C, navíc pocitovou teplotu výrazně snižoval čerstvý vítr a časté mrholení. Odlehlost a špatné počasí se zřejmě odrazili i na výrazně užším startovním poli, zejména u nepohárových závodů.

Sobotní aquatlon
Teplota vody 19 °C umožnila start. Na trati 100 m plavání a 2 km běhu si v tréninkovém tempu pro vítězství doběhl Robert Kostlán, kterého na stupních doplnili další dva naši závodníci. Stříbro ukořistil David Korous a bronz nejmladší z trojice Jakub Homola. Mezi dívkami vybojovala bronz Nikola Korousová. Na stupně se tak nevešla pouze 5. Natálie Stuchlíková.
Terénní triatlon
Závod zavedl startující do pohraniční hvozdů. Naše barvy hájil celkově 5. Martin Korous.

Nedělní běh
Uvolněně a přesto vítězně proťal cílovou linii Martin Kozojed. Netrénující trenér Michal Háša byl spokojený s bronzem v krosovém běhu na 6 km.
Závod ČP žactva
S nařízením rozhodčích se stal z druhého závodu Českého poháru žactva v triatlonu pouze duatlon. První disciplínu plavání tedy nahradil běh.

Žáci 10-11 let: 1. místo Ondřej Kozojed a 3. místo Matěj Homola (první stupně na ČP v životě)

Žáci 12-13 let: 2. místo Jakub Homola, dívky sedmá Nikola Korousová a devátá Natálie Stuchlíková

Žáci 14-15 let: 1. místo Kateřina Mičková a Martin Kozojed, 2. Robert Kostlán, 3. David Korous

Silniční triatlon pro starší kategorie
Systémem start cíl se absolutním vítězem se stal Martin Korous.
Týmovou soutěž opět vyhrál náš oddíl před pořádající Triatlonovou akademií Plzeň, čímž jsme jim oplatili porážku z terénní republiky.