4.7.2018 - Velká cena Tábora v TRIATLONU 2018 (Evropský pohár juniorů, Elitní, Žákovské i Akademické Mistrovství ČR ve sprinttriatlonu)

Obrázek
Velká cena má již vybudovanou silnou tradici což dokazuje i letos připravující se 35. ročník. Tradice Evropského poháru již také nabírá na zkušenostech a tradici - pojede se letos již sedmý ročník EPJ. Na startu tradičně očekáváme řady reprezentačních družstev Evropy a i dalších mezinárodních týmů. V loňském ročníku dosáhl počet reprezentací úctyhodných 20ti týmů. Do Tábora míří i exotičtější výpravy, jako je například nyní již potvrzené výprava Argentiny, Nového Zélandu, Austrálie a Izraele.

Evropský pohár juniorů v Táboře je mezi evropskými reprezentacemi velmi oblíben a neustále si buduje pozici úspěšnějšího závodu dané nejvyšší juniorské evropské třídy. Poprvé se zde mezinárodní závod uskutečnil v roce 2010 a pak následně 2011,2012,2014, 2015, 2016 a 2017. V roce 2013 byla pauza (povodně znemožnily pořádat celý táborský triatlon). Je zde vždy velmi kvalitní a hlavně pestrá účast. Tradičně jsou na startu výpravy zemí: Německa, Anglie, Francie, Holandska, Belgie, Polska, Švýcarska, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Slovinska, Izraele. Letos jsou nahlášení sportovci i z Nového Zélandu, Argentiny a Austrálie.

Zajištění závodu bude tradičně na vysoké úrovni. Vzhledem k tomu, že závod byl poprvé zařazen mezi významné sportovní akce ČR, bude pořadatelství nejen plně angažován domácí triatlonový tým, ale i jako významný spolupořadatel Česká triatlonová asociace. Pořadatelský tým bude však celkově čítat přibližně 120 osob.

Již v sobotu 28.7. začne sportovní triatlonový víkend společným projetím cyklistické části. Věříme, že všichni táboráci pochopí, že mimo tento oficiální čas jsou sportovci v Táboře vlastními "pány" a nezávislými hosty našeho města. Nemáme tak na jejich chování na silnicích, kde se rozcvičují žádný vliv a nemůžeme jim "ze samo-vůle" pořadatele akce nařizovat co mohou a co nikoliv tak, jak to po nás někteří občané loni žádali. Věříme jen, že snad dojde k vzájemnému pochopení. Přeci jen sportovci si přijeli užít svůj sportovní víkend a my všichni se jim snažíme udělat maximální komfort a podporu, aby si to opravdu užili. Měli bychom na to být hrdí, že k nám přicestovali kolikrát z opravdové dálky.

Den před samotným závodním dnem je pro účastníky Evropského poháru povinná předzávodní porada účastníků a zahajovací ceremoniál s následnou pasta party. Vše je připraveno a nasměřováno do oficiálního event hotelu – Hotelu Palcát.
V závodní den, kterým je neděle 29.7., jsou na programu nejen tyto elitní závody (Evropský pohár, MČR elitních seniorských kategorií, MČR žákovských kategorií, Akademické MČR), ale i veřejné "OPEN" závody určené pro všechny dětské kategorie, dorostence, juniory a seniorské kategorie. Zaplněn tak bude sportovními závody a mini-závody celý den. To samozřejmě s sebou ponese i méně populární, avšak pochopitelná, opatření v podobě uzavírek některých silnic, po kterých se jezdí cyklistická část. TA v letošním roce dozná mírných změn v centru závodu díky dopravním uzavírkám, které nastanou vzhledem začátku opravě Budějovické ulice.

Plavecká část se uskuteční tradičně v Jordánu. Běžecké okruhy budou vyznačeny a připraveny v centru města okolo T.G.M., nábřeží Jordánu a Jeronýmově, Smetanově ulici a v části třídy 9. května.

Novinkou pro letošní rok, mimo mírnou změnu v cyklistické části bude přesunutí startu a cíle žákovských kategorií do 11 let na dopravní hřiště, kde bude vybudováno kompletní zázemí pro tyto starty. Samozřejmě zde budou pak i startovat starší kategorie. Ty však již svoji plaveckou část budou končit pod Botanickou zahradou a výběhem Dobrovského ulicí se pak dostanou ke svým kolům do centra "velkého" závodu na náměstí TGM.

Doprovodný program resp. burcování skvělé atmosféry bude mít letos ve svých rukou opět i bubenická skupina WILD STICKS z Českých Budějovic.
Novinkou bude komentování závodu nejen v českém jazyce, ale vzhledem k výraznému zahraničnímu přesahu i v angličtině. Informace pak budou k dispozici i v němčině a ruštině.


4.7.2018  |  E.ON triathlon teamFotografie k článku:Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...