9.7.2018 - První soustředění za námi (Smilovy hory 2.7.-7.7.)

Obrázek
Přes 30 závodníků ve čtyřech skupinách se sešlo k prvnímu soustředění v penzionu a ubytovně ve Smilových Horách. Každý den jsme se věnovali všem čtyřem disciplínám našeho sportu. Počasí nám vyšlo a tak jsme zvládli vše, co jsme chtěli.

Plavecká část
Starší skupiny využili dvakrát zázemí plaveckého bazénu v Mladé Vožici. Město nám poskytlo celý bazén zcela zdarma. V dnešní době věc nevídaná a my si jí velice vážíme. Mladším skupinám postačoval 13 m velký bazén přímo v areálu ubytování. Jeden krát jsme plavali v rybníku Budař, kde jsme zkoušeli dovednosti související s volnou vodou.

Cyklistika
Kolu jsme věnovali mnoho času, protože v současné době nás tíží nejvíce. Naježděné kilometry jsme absolvovali v nižších zónách, výjimkou bylo absolvovaní náročného kopce z Mladé Vožice. Především mladší skupiny se pak věnovaly pestrým cyklistickým dovednostem, což se mnohdy neobešlo bez pádů.

Běh
Běžecké tréninky byly buď jako ranní „lačnoběh“, často i jako přechodový trénink po kole. Nechyběli ani jednotky na zlepšení techniky.

Depo
Trénováním čtvrté disciplíny jsme strávili mnoho času. V rámci tohoto tréninku jsme uspořádali i dva závody v super sprint triatlonu. Bylo zajímavé sledovat velká zlepšení časů mezi prvním a druhým identickým závodem.

Všeobecný základ
Každou volnou chvilku jsme věnovali protahování. Kompenzaci jsme prováděli osvědčenými gumami na SSP. Starší skupiny posilovali především vnitřní stabilizační systém, nechyběl ani kruhový trénink. Kolektiv utužovali kolektivní hry. Fotbalový turnaj ve dni volna ovládl početný dívčí tým. Oblíbeným sportem se stalo rugby. Ačkoli na tyto činnosti nebylo moc času tak jsme zvládli tenis (normální i stolní) a nohejbal.

Přednášky
Každý večer jsme absolvovali přednášku o každé disciplíně triatlonu a to tom jaké záludnosti a jaká taktika se dá uplatnit při závodě s ohledem na pravidla triatlonu. O své zkušenosti ze zahraničních startů se podělili Šárka Půstová, Jiří Stuchlík, Martin Kozojed i jeho bratr Ondřej.
Poděkování
Jedno z největších soustřední by nešlo bez skvělých trenérů (Mirka Deimová, Lucie Pohanová, Míra Pech) a pomocníků (Mirka a Petr Homolovi, Alena Šoulová), kteří zajistili pohodový a pestrý program.
Osvědčila se nám i spolupráce s paní kuchařkou Kučerovou a tak již teď máme zamluvený objekt na příští rok.
Po vydařeném závodě jsme se aktivně přesunuli do Zájezku, kde ukončíme 14 dní tvrdé přípravy. Vše nám pomůže absolvovat druhou polovinu sezóny v dobré formě.

Nejbližší závody:
14.7. Sudoměřice u Tábora
21.7. Mělník
22.7. Most
29.7. Tábor


9.7.2018  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...