10.7.2018 - Mistrovství kraje žákovských kategorií a Jihočeský pohár v triatlonu - Tálín 7.7.

Další díl Jihočeského poháru v triatlonu přivítal Tálín. Hned ze soustředění ve Smilových horách se přemístila k Tálínskému rybníku početná skupina táborských triatlonistů. Nakumulovaná únava se na předvedených výkonech neprojevila, a tak jsme zaznamenali mnoho medailových umístění. Pro špatnou kvalitu vody v nádrži se pro kategorie do 11 let stal z triatlonu pouze duatlon, první disciplínu plavání nahradil krátký běh.

Domu si odvážíme hned pět mistrovských titulů, které získali Adam Šiška (i přes velkou chybu v depu a velký pláč), Kateřina Dvořáková, Nikola Korousová, Jakub Homola a Robert Kostlán.

Vícemistři kraje pro rok 2018 se stali Ondřej Hubáček, Jan Žirovnický, Martin Kozojed a Natálie Stuchlíková.

Na bronzový stupínek vystoupal David Korous.

Těsně pod stupni skončili Jakub Hubáček, Anna Jenčíková, Matyáš Ošmyk a Denisa Stuchlíková.

Pátou příčku obsadili Jakub Jenčík, Eduard Straka, Ema Straková a Matěj Homola. Na dvanáctém místě doběhl Matěj Šiška.
V dlouhém závodě starších kategorií jsme ukořistili taktéž krásné výsledky.
Mezi třemi nejlepšími v absolutním pořadí skončil Jiří Stuchlík na třetím místě. Po skvělém plavání, které vyhrál, čekal na další tři nejlepší po první části. S těmi pak spolupracoval na kole. V běhu pak byli dva soupeři lepší.