10.7.2018 - Evropský pohár juniorů a Český pohár 2018 hlásí přípravy v plném proudu a řadu novinek!

Obrázek
Do startu Evropského poháru juniorů a Velké ceny Tábora v triatlonu (neděle 29.7.) zbývá necelý měsíc a tak se otevřely oficiální předstartovní listiny, ve kterých je nahlášeno již nyní řada reprezentačních družstev a to: Argentina, Austrálie, Rakousko, Belgie, Jihoafrická Republika, Německo, Maďarsko, Izrael, Holandsko, Nový Zéland, Portugalsko, Slovinsko, Slovensko, Švýcarsko a samozřejmě Česká republika...

Startovní listina juniorů, jež může čítat maximálně 75 nejlepších juniorů Evropy je absolutně plná resp. jsou uděleny oficiální kvóty a na takzvané čekací listině je více sportovců, než je kapacita závodu. Ti však dostanou šanci jen v případě, že někdo z nominovaných z nějakého důvodu (např. nemoc) svůj start odřekne. Z pohledu organizátora akce je samozřejmě toto velkou poctou. Naplnit 100% závod se nepodaří pokaždé. Samozřejmě bychom chtěli pustit na start více sportovců než 75 v každém startu, ale nejde. Toto je elitní závod jen pro ty nejlepší.

U juniorek je situace zatím pouze na hraně tj. na "startovce" je 50 juniorek, což je na ženské juniorské pole v takto elitním závodu vynikající. V takto vytrvalostně náročném víceboji je dívek vždy méně. Možná se však podaří to poprvé historicky i na 100% obsadit zde, ale to ukáží až následující týdny, kdy je možné se do startu hlásit. Střízlivý odhad je něco mezi 45-50.

V závodech Mistrovství ČR a Českého poháru očekáváme přibližně 150 žáků a žákyň a 200 sportovců a sportovkyň ve všech starších věkových kategoriích. Celkem se tedy Velké ceny Tábora v triatlonu 2018 zúčastní něco v rozmezí 450 - 500 sportovců. Pokud se to povede, půjde o rekordní číslo!! "Z pohledu pořadatele máme připravené kapacitní stropy pro jednotlivé startovní vlny. Náměstí TGM, kde má závod centrum totiž není tzv. nafukovací. Rovněž propustnost trati musí být dobrá, aby byla zachována bezpečnost - přeci jen je to městský závod". O pohodlí a skvěle připravenou závodní trať se postará již tradičně na 120 dlouhodobě zkušených pořadatelů, což může působit jako číslo hodně, ale v případě závodu na silnici v centru města, kde je trať plně uzavřena to jinak nikdy nejde. Bezpečnost je pro nás velmi důležitá. Z tohoto důvodu zajištění je klání i pojištěno a to na výši 1.000.000,- EUR pro případ jakýchkoliv nečekaných problémů. Novinkou je nezbytná online registrace před závodem. Na místě již se do závodu bude registrovat z důvodu naplněných kapacit jen těžko.

Rozhodčí, kteří se postarají o regulérnost soutěží, budou mít rovněž mimořádnou kvalifikaci, jelikož půjde o mezinárodní rozhodcovský sbor. Většina má minimálně mezinárodní LEVEL 1 pro rozhodcovské zkoušky a samozřejmě nejvyšší třídu pro ČR. Technickým delegátem pro Evropský pohár juniorů je Eeero Raudshep (EST), který je opravdu zkušený a dává nám jako organizátorům pořádně "do těla" aby vše bylo co nejlepší.. my děláme maximum!
Vážnosti celé Velké ceny Tábora v triatlonu přidává i skutečnost, že je zařazena mezi Významné Akce ČR a patří do TOP akcí i v Jihočeském kraji a městě Táboře.

V prostoru centra závodu připravujeme ve spolupráci s firmou HISPORT pěkné EXPO, kde budou světoznámé sportovní značky nabízet své produkty a na řadu z nich bude i slevová akce spojená s naším závodem. Kdo netouží po nákupu materiálu, bude moci využít stánky s občerstvením a v poklidu sledovat elitní sportovní klání.

Pro děti chystáme skákací hrady a atrakce, ale to je v jednání a rozsah budeme vědět v dalším týdnu.


10.7.2018  |  Triathlon team Tábor


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...