15.7.2018 - Táborský triatlon tu je již za méně, než čtrnáct dní!

Obrázek
Připravit závod Evropského formátu není vůbec jednoduché. Komunikace vůči jednotlivým reprezentačním skupinám a mezinárodní triatlonové federaci zabírá spousty času. Přeci jen již nyní běží registrace, ubytování a zajišťování letištních transferů. Děláme maximum co je v našich silách a pořád nás to baví, ačkoliv někdy síly ubývají více než bychom si přáli....ale jdeme do toho zase s plným nasazením a táborská Velká cena v Triatlonu se tak přiblížila na méně než 14 dní...!!

Výhoda táborského triatlonu:

Máme v Táboře hned dvě výrazné výhody, které nám umožňují být mezi elitními pořadateli. První je dlouhodobá síla a historie domácího týmu a druhou podpora města Tábor. Druhou je vodní nádrž Jordán v blízkosti centra města. To umožnuje mít v závodě pouze jedno depo pro všechny disciplíny a přesto zůstat blízko divákům - tradičně je umístěno na náměstí T.G.M. Voda se v Jordánu po jeho revitalizaci výrazně zlepšila a dost nám odpadl strach o kvalitu vody, což je pro nás skvělé. Dětské kategorie do 11 let mají své zázemí přímo u Jordánu - pod botanickou zahradou. Snažíme se mládežníkům trať udělat "pohodovou", tudíž jim do závodu nezařazujeme výběh na náměstí. Přesto, že budou mít své malé závodní centrum, bude vše připraveno odpovídajícím způsobem jako pro elitu. O nic nebudou ochuzeni.

Jako pořadatelé se však soustředíme nejen na závodníky, ale i na doprovod a diváky. K dispozici budou stánky, sportovní EXPO pod záštitou Martina Matuly (bývalý vyníkající domácí profesionální triatlonista) a jeho firmy HISPORT s řadou renomovaných sportovních značek, jako je sportovní výživa ENERVIT. ENERVIT mimochodem bude i oficiální výživový partner pitného režimu celého závodu. Vzhledem k tomu, že svou podstatou se jede přímo v centru je i velmi blízko diváků, které kolem trati vždy vidíme a zveme všechny na domácí elitní triatlon i v letošním roce.

Čeští závodníci na Evropském poháru:

V letošním roce určitě chce reprezentace dosáhnout na medailová umístění. V juniorech jsou hlavní favorité na dobré umístění hned tři Tomáš Zikmund, Filip Michálek a Radim Grebík. Ve startovce však bude elitních našich závodníků více (celá reprezentace). U všech tří zmiňovaných je výkonnost elitní jak v plavecké tak i cyklistické části. Solidně mají i vyrovnanou běžeckou část - obzvláště Radim Grebík je super běžec a může atakovat medaili. U juniorek bude hlavní českou favoritkou Alžběta Hrušková, a i u ní bude záležet na aktuální běžecké formě. Pro představu...běžecká část na 5km v městských okruzích se v této juniorské kategorii pohybuje těsně nad 15minut. Vzhledem k tomu, že je to pětka po 750m plavání a 20km tvrdého kola jde o čas úctyhodný.

Tábor nabízí i lepší závodní taktiku:

Jelikož plavecká část končí cca 150m od depa a výběh je do relativně prudkého kopce, je zde prostor na extra taktiku v podobě snahy na výběhu získat odskok od skupiny, popřípadě tento odskok na lepší plavce smazat. Je nasnadě, že takto extrémní přechod z plavání na běh zanechá ve sportovcích stopy i v úvodu cyklistické části. Ti nejsilnější z toho můžou vytěžit opravdu hodně. Naopak hůře připraveným to může až "ukončit" naděje na slušný výsledek. Samozřejmě kompletní tratě mají reprezentační týmy řadu týdnů dopředu, takže tuto situaci můžou plně trénovat, přesto kolikrát vidíme velké zaváhání!

Problémy, které nás tíží:

Letos to samozřejmě bude změna cyklistické trati, která je způsobena začátkem rekonstrukce Budějovické ulice. Věříme, že to všechno zvládneme a povede se etablovat i na tuto změnu.

Zajímavost:

V Táboře se tradičně připravuje dlouhodobě Ruská a Izraelská reprezentace. Také nás těší i to, že k nám jezdí nejen Evropské týmy. Jsme rádi, že do Tábora jezdí sportovci z řady zemí a zůstávají tu i na delší sportovní pobyty. Měli jsme v našem sportovním programu i mezistátní spolupráci sportující mládeže a tímto se nám ji daří plně naplňovat.

Závodní starty při Velké ceně Tábora v triatlonu 2018:

Evropský pohár juniorů
Mistrovství ČR ELITE
Mistrovsví ČR žáků
Mistrovství ČR akademiků
Český pohár všech kategorií včetně open závodu (start bez licence apod.)
Otevřený přebor zaměstnanců vojenské správy


15.7.2018  |  Triathlon team TáborPřílohy k článku:Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...