31.7.2018 - Krušnoman Cross Triathlon

Obrázek
Další díl české série terénních triatlonů přivítalo jezero Matylda přímo pod dominantou Mostu - hradem Hněvínem. Prostředí je jako stvořené pro pořádání velkých závodů a ochotný pořadatelský tým v čele s Tomášem Langhamerem na nás zanechal dobrý dojem. Do Mostu jsme přejížděli večer přímo z Mělníku. Jako správní drsňáci "xteráci" spali někteří sportovci přímo v terénu pod širým nebem. Naladění na závod tak bylo ideální a výsledky v jádru také.
Vítězný double si připsal Adam Šiška /kat. chlapci 7 let/. Adam startoval ve dvacetipětičlenné vlně dětí 7-11 let, přesto dokázal být v absolutním pořadí třetí. Matěj Šiška /chlapci 10-11 let/ si připsal své první stupně vítězů. Bronz dokázal v tuhém finiši uhájit o pouhou 1 vteřinu.
Další startovní vlna /12-15 let/ se musela vypořádat s tratěmi o délkách 400 m plavání, 6 km mtb a 3 km běh. Jako první proťal cílovou pásku Jakub Homola. Bohužel neúmyslně si zkrátil cyklistickou část závodu. Svou chybu nahlásil, za což byl oceněn cenou fair play. Kuba tím pádem přišel o jasné první místo mezi mladšími žáky. Pro vítězství si v tréninkovém tempu doběhl Robert Kostlán, který se tak může pyšnit dvěma triumfy za jeden víkend.
Classic (1,2-32-10)
Na startu nejtěžší tratě v seriálu se objevili dva odvážlivci našeho týmu. Tomáš Macháček bohužel cíl nespatřil. První píchlou duši ještě vyměnil, po druhém defektu už musel závod nedobrovolně ukončit. Tomáš může litovat dvakrát, protože do cíle se dostali pouze dva junioři, takže přišel o jasné třetí místo. Do cíle se ve zdraví dostal Vojtěch Vacek, jenž bral v kategorii do 29 let 7. místo.
Pokračování čeká naše teréňáky v Hradci Králové. Cíl je jasný - dokončit a poprat se o první místo v seriálu mezi týmy.
zde


31.7.2018  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...