31.7.2018 - ČP a MČR AG Mělník 21.7.

Český pohár v olympijském triatlonu se po třech letech vrátil opět do Mělníka. Letos byl závod vedený zároveň jako mistrovský ve věkových kategorií. Pro naše triatlonisty to byl ostrý test před domácím závodem.

Baby triatlon
V Mělníku, respektive u pískovny Baraba, organizátoři uspořádali i triatlonové závody pro děti do 7 let, což při ČP nebývá zvykem. Mezi chlapci s nevídaným náskokem zvítězil Adam Šiška, v dívčí kategorii excelovala Denisa Stuchlíková.

Open závod
Při rozpravě organizátoři omylem uvedli chybný počet okruhů. Nakonec byla celá cyklistická část zrušena, protože mnoho závodníků jelo nesprávný počet okruhů. Vítězně proťal cílovou pásku Vojtěch Vacek. Na druhého pak v cíli čekal více než 5 minut a tak stihl nejen několik rozhovorů, ale dokonce pro televizní kamery předvedl i svůj slavný doběh. Vědom si svého velkého náskoku už běh pojal v poklidu, proto po zrušení cyklistické části figuroval až na třetím místě. Jako 25. doběhl Jiří Stuchlík st.

ČP žactva, dorostu a juniorů
Žactvo 10-11 let
Slabší konkurenci využila Kateřina Dvořáková ke svému jasnému vítězství. Kačka nemá ráda horko, které při závodě panovalo, přesto prožila jeden ze svých nejpovedenějších triatlonů. Na první místo mezi chlapci tentokrát nestačil Ondřej Kozojed. Ondra má jistě v hlavě domácí závod, ve kterém bude chtít opět vyhrát. Matěj Homola dokončil jako osmý a svou pohárovou premiéru na dvanácté pozici dokončil Matěj Šiška.

Mladší žáci
Jakub Homola prokazoval v posledních dnech obrovskou formu, bohužel den závodu nebyl ten pravý na vítězství. Kuba bojoval a 4. místo bereme jako příslib lepších zítřků.

Starší žáci
Naše skvostná kategorie opět výsledkově řádila, přesto jsem v cíli musel /především chlapcům/, vyčinit za školácké taktické chyby.
Přímo drastické podmínky hrály do karet vítězné Kateřině Mičkové. Kačky lehký běh v kopcích mělnických vinic musel štvát leckteré chlapce, které s úsměvem předbíhala. V žácích první dvě disciplíny taktéž nerozhodly. Do bojů o medaile se jich po cyklistice vrhlo hned osm. Z vítězství se nakonec radoval Robert Kostlán, o druhé místo přišel ve finiši Martin Kozojed.

Dorostenci
Velké naděje nenaplnil Jiří Stuchlík. Lehce slabší plavání nahradil excelentní cyklistikou, ale v běhu, jak se říká "zkapal" a v závodě, který Jirkovi měl sedět, bral až 6. místo. Solidní běh naopak katapultoval na sedmou příčku Michala Macháčka, jehož forma pozvolna stoupá. Míša Strejc odnesl úmorné horko nejvíce a 9. místem nevyšel ze svého stínu.

Junioři
Jan Vosejpka konečně ukázal při triatlonu své běžecké kvality a třetím místem vydřel životní závod.

MČR AG
Mezi dospělými nás reprezentoval pouze Martin Korous. Martina zbrzdil spadlý řetěz a ani skvělý běh ho už neposunul výše než na 4. místo.
Týmy
Ve sledované kategorii triatlonových oddílů jsme v mělnickém závodě obsadili 2. místo. V průběžném pořadí tuto kategorii stále vedeme.