9.8.2018 - Další díl Jihočeského poháru v triatlonu hostil Podroužek

Obrázek
Další díl Jihočeského poháru v triatlonu hostil Podroužek nedaleko Netolic.

Sobota - triatlon na horských kolech (0,5-12,5-4,5)
Nejlepší z našich triatlonistů byl tentokrát opět Martin Korous a to celkově na pátém místě. Svou kategorii samozřejmě ovládl. Ostatní mladší by se měli stydět a zamyslet se nad tím, zda sportu dávají to, co se má. Především cyklistická forma stále nepřichází.
Naším druhým nejlepším závodníkem byl Michal Macháček na 13. místě. V kategorii do 20 let získal stříbro.
Patnáctému Vojtěchu Vackovi bohužel nesedl závěrečný běh.
Druhou pozici ve své kategorii opět vybojovala Jitka Dušková, která pilně sbírá body do žebříčku pro sebe i pro tým. V podstatě ruku v ruce s ní dorazil do cíle i Tomáš Macek, který nechal dámu gentlemansky vyhrát a uzavřel třetí desítku startovního pole. Pro Mirku Uhlířovou zbyla tentokrát příčka bramborová. V cíli čtyřicátá čtvrtá Zuzana Uhlířová vyhrála kategorii žen do 20 let.

Neděle - aquatlonové štafety

Vyrovnanost našeho týmu se projevila v nedělních aquatlonových štafetách. Na start nastoupilo celkem třináct tříčlenných štafet. Zlato získala trojice Martin Korous, Vojtěch Vacek a Jiří Stuchlík. Jiří Stuchlík zaplaval a zaběhl vůbec nejrychlejší úsek a odrazil tak útok skvělé žákovské štafety ve složení David Korous, Robert Kostlán a Martin Kozojed. Devátou a v kategorii dokonce třetí pozici obsadili Tomáš Macek, Petra Kincová a Jitka Dušková. Bronz ve smíšené štafetě získal i Ondřej Kozojed.

foto: zde


9.8.2018  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...