13.8.2018 - Další díl Českého poháru - Velká cena Sokolova 2018

Předposlední díl Czechtriseries se přesunul do krásného areálu přírodního koupaliště Michal. Naše ne tolik početná výprava byla opět úspěšná.

Mezi žáky 10 - 11 let nás reprezentoval pouze Ondřej Kozojed. Ondra se nechal při plavání malinko zanést větrem mimo ideální směr, a tak ztratil první místo, které držel ještě na první bóji. Po depu už byl první a svůj náskok dokázal navýšit i v cyklistice. Bohužel druhé depo bylo v jeho podání to nejhorší, co jsem kdy viděl. Ondra sám prohlásil, že přestal úplně myslet. V zápalu závodu přeběhl své místo s uloženými věcmi a musel se tedy vracet. Mezi tím stihli do depa dorazit již další soupeři. V běhu si ale drobný náskok pohlídal a nakonec i přes chyby závod vyhrál.

K závodu mladších žáků nastoupil pouze Jan Žirovnický. První polovina závodu probíhala úspěšně. Honza držel pro něj výbornou pátou pozici. Bohužel souhrou nešťastných událostí jako byl spadlý řetěz, zranění, chyba v uložení kola v depu, penalizace a tak trochu protrápený běh toto místo neudržel. Přesto všechno je 7. místo pro Žirovnického jeden z nejlepších výsledků.

Pro životní výsledek si na severozápad Čech přijela Natálie Stuchlíková. Své tradičně kvalitní plavání doplnila zlepšeným výkonem na kole i v běhu a bronzová medaile byla na světě.

Starší žáci si přijeli především otestovat formu před nadcházejícím Závodem olympijských nadějí. Po plavání byl na tom z našich závodníků nejlépe Robert Kostlán, který pak poctivě sám absolvoval kopcovitou a větrnou cyklistiku a postupně dojel i odskočené čelo závodu. Nedaleko za ním ve skupině jeli David Korous a Martin Kozojed. Robert soustředěným tempovým během dokázal vedení udržet až do cíle. David se z třetího místa očekávaně propadal. Skvělý bojovný běh naopak předvedl Martin, který se trpělivě prodíral startovním polem a ve finiši o desetinu urval bronz.

Mezi dorostenci ladil formu na EP do Žiliny Jiří Stuchlík. Jirkovi úplně nesedlo plavání a chyba při naskakování na kolo ho připravila o jízdu v druhém cyklistickém balíku. Solidní běh už nestačil na lepší než šestou příčku.
Martin Korous do poslední chvíle bojoval o zlato, ve finiši však nestačil na Rudolfa Cogana.
V open závodu se dařilo Vojtěchu Vackovi, který po Mělníku opět získal stříbro.

Štafeta ve složení David Korous (plavání), Martin Kozojed (kolo) a Robert Kostlán (běh) vyválčila i přes Martinův pád další stříbro pro naši výpravu.