3.9.2018 - CITY TRIATHLON KARLOVY VARY

Obrázek
V rámci velkého triatlonového svátku (Světového poháru v triatlonu) se konal i poslední díl Českého poháru Triathlon Czechtriseries.

Pátek (31.8.) ČP žactva

9 let
Po nevydařeném plavání se prokousal v dalších dvou disciplínách ke 4. místu Václav Šoula.

10 -11 let
Ondřej Kozojed se vrátil po zranění a vybojoval krásné druhé místo, Kačka Dvořáková zůstala těsně pod stupni vítězů.

Mladší žáci
Bezvadně sedl poslední závod Českého poháru Janu Žirovnickému. Páté místo je prozatím jeho maximem. Mezi dívkami patří sedmé místo Natálii Stuchlíkové. Čerstvou mistryni kraje Nikolu Korousovou při běhu postihla krize a tak se musela spokojit pouze s devátou pozicí.

Starší žáci
Zde se konal dlouho očekávaný boj o celkového lídra poháru mezi našimi dvěma závodníky. Martinu Kozojedovi stačilo druhé místo, kdežto pro Roberta Kostlána by neřešilo v tomto případě vůbec nic. Musel tak spoléhat i na závodníky jiných oddílů, že Martina odsunou na horší pozice. Oba naši závodníci /jako jediní z celého startovního pole/ zvolili v chladném počasí povolené neoprény, což se ukázalo jako výborný tah. Se značným náskokem vylézal z vody první Robert, druhý pak Martin. Robert se nebál ani zbytek závodu absolvovat sólo a zaslouženě zvítězil. Martin se pokoušel tahat druhou skupinu, ale v běhu už neměl sílu a tak finišoval až jako čtvrtý. David Korous po horším plavání, skvělé cyklistice a průměrném běhu opanoval 7. místo.

Sobota - hlavní závod (0,75-20-5)
Skvěle si počínal Jiří Stuchlík. Po solidním plavání se dokázal udržet v čelní skupině, která jela pekelné tempo. Po tradičně těžké cyklistice byl i v úvodu běhu ve skvělé pohodě. Početnou skupinu plnou reprezentantů dokonce táhl, pak ale došly síly a propadl se na deváté místo, v kategorii dorostenců druhé.
Pochvalu opět zaslouží Martin Korous, který skvělým během stahoval náskok Rudolfa Cogana. Nakonec to nestačilo a tak Martinovi patří druhé místo v kategorii nad 40 let.
V závodě žen se výborně s náročnými podmínkami popasovala Hana Kolářová. Třetí místo v absolutním pořadí a vítězství ve své kategorii dokazuje Hanky stále rostoucí formu.
V týmech nám patřilo tentokrát druhé místo. O tom, jak dopadl celý ČP se dozvíte zanedlouho.

Kromě Českého poháru si někteří užili i doprovodných závodů. Martin Kozojed ve Varech nezahálel a v pátek večer si dal City Night run, kde si v absolutním pořadí doběhl pro stříbro, v sobotu pak ve štafetě s Jirkou Stuchlíkem (plavání) a Davidem Korousem (kolo) doběhl pro další stříbrný úspěch.

Výsledky: zde

Fotogalerie: zde


3.9.2018  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...