17.9.2018 - Žáci úspěšně zakončili sezónu duatlonem v Příbrami

Obrázek
V rámci Klasik duatlonu Příbram se letos uskutečnil i republikový šampionát žactva v duatlonu. Naše výprava tentokrát nebyla až tak početná, zato veleúspěšná.
Sedmiletý Adam Šiška s nevídaným náskokem ovládl kategorii do osmi let a letos zůstal neporažen. Ve stejné kategorii mezi dívkami získala stříbro nečekaně i Alžběta Šoulová.
Mezi devítiletými získal premiérový titul Ondřej Hubáček, loňský šampión Václav Šoula obsadil třetí místo.
V kategorii 10-11 let si skvěle vedl Jakub Dohnal. O vedení závodu přišel až v posledních 2 metrech finiše. Kateřina Dvořáková se i přes chybu v prvním depu radovala ze třetího místa.
V mladších žácích byla naší jedinou zástupkyní Nikola Korousová, které medailové příčky bohužel unikly a skončila čtvrtá.
Starší žáci potvrdili roli favoritů. Další zlato si připsal Martin Kozojed, Robert Kostlán si doběhl pro stříbro. David Korous si připsal místo sedmé.
Ve vloženém závodu byl celkově druhý Martin Korous. Vojtěch Vacek byl druhý v kategorii do 25 let.
Soutěž klubů jsme vyhráli!!!

Výsledky: zde

Fotogalerie: zde

17.9.2018  |  Michal Háša

Zpět na články

Startovní slot na Mistrovství Evropy dorostu (Europe Triathlon Youth Festival) Banyoles (ESP), 6.-8.9.2024 si vybojoval skvělými výkony Jakub Mařík. GRATULUJEME!!
2.7.2024 | více...

Přípravné zimní kempy jsou již za námi a pomalu vzhlížíme k cílenějším kempům, které již budou zahrnovat i cyklistickou přípravu. Výkonnostní sportovci zamíří na Kanárské Ostrovy, baleárský ostrov Mallorca či do chorvatské Istrie. Následně se rozběhnou přípravné závody a již v měsíci květnu bude startovat sezóna 2024 a to hned Evropským pohárem v italském Caorle (12.5.). Další zahraniční starty, mimo ME a MS, které mají sportovci v plánu jsou Evropské poháry ve Welsu (23.6.) a Holtenu (29.6.) ....