9.10.2018 - HODNOCENÍ TRIATLON CZECHTRISERIES

Obrázek
Stará sezona skončila a pomalu se rozjíždí tréninky na tu další. K tomuto období patří i bilancování v podobě anket. Jako první přichází na řadu vyhlášení Krále triatlonu v Praze (3.11.). Zde proběhne vyhlášení českých pohárů v aquatlonu, terénním a olympijském triatlonu. O úspěších v prvních dvou jmenovaných už jste informováni byli. Zbývá se tedy ohlédnout za tou nejprestižnější sérií.

Věková kategorie Žactvo mladší (12-13 let)
V kategorii doslova nabité hvězdami se neztratil Jakub Homola, který potvrdil dobrou formu. Konečné sedmé místo mohlo být zajisté lepší, nebýt zdravotních problémů v druhé polovině sezony. Do elitní desítky se vešel i devátý Jan Žirovnický, kterého do nové sezony jistě povzbudila 5. pozice z posledního závodu.
Solidní výsledky předváděly i sedmá Natálie Stuchlíková a osmá Nikola Korousová. Při větší píli věříme i v další zlepšení.

Věková kategorie Žactvo starší (14 - 15 let)
V této kategorii získal náš oddíl největší úspěchy. Zvítězili Kateřina Mičková a Robert Kostlán, který letos vybojoval i významný mezinárodní úspěch. Druhý byl Martin Kozojed. Ten tuto věkovou kategorii ještě neopouští a příští rok bude zajisté pokračovat v úspěšném tažení. Do žákovské reprezentace se pro příští rok dostal i šestý David Korous, kterého ale letos hodně trápila bolavá kolena.

Věková kategorie Dorost (16-17 let)
Další výkonnostní skok zaznamenal pátý Jiří Stuchlík, který nám dělá obrovskou radost. Jedenáctý Michal Strejc se bohužel vlivem dlouhodobě nesystematického tréninku na vyšší příčky nedostal. Michal Macháček skončil ještě o místo hůře. Tréninkový deficit (zapříčiněný pooperační léčbou) a špatné plavání nedávají větší šanci na zlepšení bez domácí tvrdé přípravy.

Věková kategorie Junioři (18-19 let)
V této skupině nás sedmým místem rozhodně nezklamal Jan Vosejpka.

Věková kategorie Dospělí (20-39 let)
Z devátého místa jistě není nadšený Lukáš Červenka, přesto mu stále věříme a doufáme, že příští sezona bude lepší.
Hana Kolářová po svém návratu překvapila, třetí místo bylo nečekané a rozhodně úspěšné.

Věková kategorie Dospělí (40-49 let)
Martin Korous se svým třetím místem prokázal obrovskou stabilitu formy.

Pořadí v kategorii týmů
Obhajobu titulu jsme čekali mnohem těžší. Dokázali jsme se ale vyrovnat i s odlišným bodovým systémem a potvrdili,
že loňské vítězství nebylo náhodné. Navíc jsme vylepšili i loňské stříbro z MČR a v premiérových štafetách vybojovali stříbrnou pozici.

Výsledky zde


9.10.2018  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...